Чернівецька міська рада

Чернівецька міська рада буде фінансувати ОСББ, які впроваджують енергоефективні заходи

11 червня 2020 року Чернівецька міська рада затвердила програму часткового відшкодування витрат за залученими кредитами, що надаються об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків Чернівців на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках. Програма має назву «Тепла Оселя» та розрахована на 2020-2023 роки.

Програма передбачає відшкодування з міського бюджету відсотків за кредитами, залученими ОСББ, які беруть участь у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» Фонду енергоефективності. Відшкодування відсотків з міського бюджету за Програмою «Тепла оселя» здійснюється у повному обсязі впродовж перших 12 місяців кредитування.

Олексій Каспрук, міський голова Чернівців коментує: «Вважаю, що ця програма стане дієвим механізмом фінансової підтримки ініціатив ОСББ щодо впровадження енергозберігаючих заходів, буде цікавою і корисною для мешканців, сприятиме підвищенню рівня їх самоорганізації. Сподіваємося, що вже перші успішно реалізовані проекти комплексної енергомодернізації багатоповерхових будинків у Чернівцях значно активізують роботу ОСББ в цьому напрямку і обсяг міської програми, який зараз становить 5,5 мільйона гривень, буде значно збільшено».

«Ми переконані, що постійна комунікація та спільна робота міст і Фонду допоможе досягти кращих результатів. Зокрема, ми допомагаємо містам затверджувати нові актуальні Програми підтримки ОСББ та разом фінансово відшкодовуємо співвласникам будинків витрати на роботи з модернізації багатоповерхівок» – додає Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності.

Очільниця Фонду також зауважила, що співробітництво з Чернівцями розпочалося ще в 2019 році, коли представники Фонду та міжнародні партнери проводили неодноразові публічні презентації Програми «Енергодім» та спілкувалися з представниками місцевої влади і активістами спільноти співвласників будинків.

Прокрутить наверх