Блакитне полум'я газу у котлі.

Теплопостачальники заявили про дефіцит газу за фіксованими цінами

Теплопостачальні компанії заявили про дефіцит газу за “фіксованими цінами” від НАК “Нафтогаз України” на виробництво теплової енергії і просять уряд збільшити обсяги для його закупівлі. Про це повідомляє асоціація “Укртеплокомуненерго” у своєму зверненні.

Об’єднання просить Кабмін зобов’язати газопостачальну компанію “Нафтогаз Трейдинг” провести коригування обсягів природного газу для виробництва теплової енергії за “фіксованою ціною”.

“Брак обсягів газу за “фіксованою ціною” є прямою загрозою сталому проходженню опалювального сезону 2021 / 2022 рр., а також виконанню Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії, підписаного 30 вересня поточного року”, – йдеться в заяві.

Відзначається, що з початку опалювального сезону підприємства ТКЕ зіткнулися з проблемою дефіциту обсягів газу за “фіксованими цінами”, визначеними в договорі “Нафтогаз Трейдинг” – 7420 грн (обсяг 1) і 16390 грн (обсяг 3) за 1000 куб м. Причина нестачі цих обсягів полягає в тому, що “Нафтогаз Трейдинг” визначав їх самостійно як середньоарифметичне значення споживання газу підприємствами ТКЕ за останні 3 роки.

При цьому газопостачальник абсолютно не врахував особливості проходження попередніх опалювальних сезонів, зокрема їх тривалість, температурні показники, а також метеорологічний прогноз на поточний опалювальний сезон.

“Через таку свідому легковажність постачальника газу, теплопостачальники будуть тепер докуповувати газ за ринковою ціною (обсяг 2), зокрема в листопаді – 36 424,91 грн / тис куб. м з ПДВ і послугою транспортування. Як результат, знову буде поглиблення кризи в галузі. Підприємства ТКЕ будуть змушені підіймати тарифи або переводити роботу котелень і теплових мереж в режим “технологічної броні” для можливості збереження працездатності внутрішньобудинкових систем теплопостачання”, – цитує прес-служба віце-президента Міжгалузевої асоціації “Укртеплокомуненерго” Сергія Дунайло.

Асоціація вважає, що брак необхідних обсягів газу у поєднанні з іншими неринковими умовами договору вже найближчим часом призведуть до чергової хвилі газового тиску на ТКЕ – накопичення боргів і колосальних штрафних санкцій. Крім того, Меморандум про взаєморозуміння буде не виконаний, а стабільність проходження опалювального сезону 2021 / 2022 рр. може бути порушена.

Водночас уряд заборонив відключати газ для подачі тепла до кінця поточного опалювального сезону, про це під час засідання уряду заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“До кінця опалювального сезону заборонено відключати подачу газу теплопостачальним компаніям, школам, лікарням та іншим об’єктам соціальної інфраструктури. Це означає, що в опалювальний сезону вся країна буде з теплом”, – наголосив глава уряду.

За словами Дениса Шмигаля, попри світову енергетичну кризу в Україні є достатній запас газу для стабільного проходження опалювального сезону.

Нагадаємо, що ОСББ з усієї України, які самозабезпечують свої будинки теплом і гарячою водою за рахунок дахових котелень, також заявляли, що виділені Нафтогазом ліміти на газ за фіксованою ціною не покривають фактичні потреби.

Прокрутить наверх