Київські хрущівки

В КМДА вирішили, які хрущівки будуть зносити першими

Проект Департаменту містобудування та архітектури КМДА, розроблений разом з Інститутом генерального плану міста, передбачає розпочати демонтаж столичних хрущівок у трьох районах міста.

Першими під знесення підпадають хрущівки, які розташовані у межах вулиць Мілютенка, Шолом-Алейхема, Братиславської та Лісового проспекту в Деснянському районі столиці.

За словами міського голови Віталія Кличка, у Києві багато будинків побудовані понад 50-60 років тому, і на сьогодні вони перебувають у занедбаному стані.

«У нас є проект, який ми також будемо презентувати на генплані, де замість хрущівок, які ми будемо зносити, жителі цих квартир отримають з еквівалентом 1,5 квартири в нових будинках», – додав Кличко.

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондрієвський розповів: «Ми працюємо над тим, щоб створити умови інвесторам, які в майбутньому будуть проводити реновацію тих мікрорайонів, які свій ресурс віджили. Без закону цього зробити не можна, але ми не очікуємо законодавства, ми плануємо майбутнє міста таким чином, що в будь-який момент, коли законодавство дозволить і зробить цей процес економічно доцільним, вигідним, цікавим для інвесторів, щоб місто було готовим».

Щодо питання, де ж будуть жити виселені мешканці будинків, Мондрієвський відповів, що забудова буде йти ефектом доміно. «Як приклад, такий проект: до того, як знести першу п’ятиповерхівку, з якої треба буде відселити жителів, є так звана стартова ділянка, на якій можна побудувати новий будинок. І ось в момент, коли новий будинок завершений, туди переїжджають мешканці однієї або декількох хрущівок. І коли вони переїхали в новий будинок, старі зносяться».

Нагадаємо, що раніше Мінрегіон розробив і оприлюднив новий законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду».

Прокрутить наверх