Енергозбереження. Ілюстрація в зелених кольорах

11 листопада – Міжнародний день енергозбереження

Сьогодні в Україні, як і в багатьох країнах світу, відзначають Міжнародний день енергозбереження.

Свято було засноване у квітні 2008 року за ініціативи міжнародної екологічної мережі SPARE. Основна мета свята – привернути увагу влади та суспільства до екологічних, економічних та соціальних проблем, пов’язаних із виробництвом та споживанням енергії.

Проблема енергозбереження набагато глибша, ніж може здаватися на перший погляд. Головним чином вона стосується зменшення впливу людини на навколишнє середовище, зниження забруднення довкілля та запобігання змінам клімату. Водночас енергозбереження вигідне економічно. Впровадження енергоефективних заходів в два з половиною – три рази дешевше, ніж виробництво і постачання споживачам такої ж кількості енергії, отриманої з викопних енергоносіїв.

Основні напрямки підвищення енергоефективності – це зменшення споживання енергії та розвиток відновлюваних джерел енергії. Енергозбереження – це глобальний тренд, який змінює світ та вже охопив усі галузі економіки: від енергетики і транспорту до житлово-комунального господарства.

Сьогодні енергоефективність означає розвиток економіки держави, підвищення конкурентоспроможності підприємств та покращення добробуту українців загалом.

Асоціація ОСББ та ЖБК міста Києва приділяє значну увагу питанням енергозбереження та допомагає співвласникам провести енергомодернізацію своїх будинків.

Тож давайте об’єднаємо наші зусилля та будемо дбати про власні домівки та навколишнє середовище разом!

Прокрутить наверх