Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль

Держава частково відшкодує вартість комунальних послуг

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив Міністерству соціальної політики і Міністерству економіки порахувати суму коштів і вибрати категорії громадян (або можливо це будуть всі без винятку) для часткового відшкодування комунальних платежів за період дії карантину. Про це він заявив під час засідання уряду.

«Ми постановою ввели карантин. Ми закликаємо людей бути вдома. Держава повинна взяти на себе часткове відшкодування комунальних послуг, які виростуть в зв’язку з постійним перебуванням людей на самоізоляції», – сказав він.

«Прошу розрахувати відсоток відшкодування, суму відшкодування та категорії громадян (або сказати, що це буде для всіх без винятку). У триденний термін прошу внести пропозиції на позачергове засідання уряду», – доручив прем’єр.

Нагадаємо, Верховна Рада заборонила під час карантину і протягом 30 днів після його скасування нараховувати штрафи за несвоєчасну оплату комунальних послуг.

Про це йдеться в законі № 3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», який було ухвалено парламентом 17 березня 2020 року.

Зокрема, зазначеним законом заборонили:

  • нараховувати і стягувати штрафи за несвоєчасну оплату житлово комунальних послуг;
  • «відрізати» комунальні послуги, якщо за них не заплатили або заплатили не повністю;
  • примусово виселяти або забирати житло, що належить громадянам, в рахунок боргів за комунальні послуги;
  • примусово виселяти за борги з житла, яке належить державі, громадському житловому фонду і житловому фонду соціального призначення. 
Прокрутить наверх