Діджиталізація ОСББ,

Діджиталізація не обійде стороною ОСББ

В Україні можна створити «ОСББ в смартфоні». Таку думку в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK висловила міністр розвитку громад на території України Альона Бабак.  «Якраз швидкість ухвалення рішень через цифровий підпис, через можливості голосування – те, до чого маємо йти», – вважає вона.

На її думку, тоді люди зможуть оперативніше голосувати за рішення, які потрібно ухвалювати у об’єднаннях. Натомість те, що у власників немає такого інструменту, якраз призводить до зловживань, що зараз виникають в ОСББ, наприклад, відсутність кворуму і неможливість зібрати підписи.

Відповідний законопроект вже внесено до парламенту

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №2606 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення якості управління багатоквартирними будинками та вдосконалення діяльності об’єднань співвласників багатоквартирного будинку”.

Документ передбачає створення електронної системи взаємодії та прийняття рішень в ОСББ, яка надаватиме широкі можливості використання інформаційних технологій. Складовими системи є:

  • система електронного голосування співвласниками на загальних зборах;
  • електронний кабінет співвласників (обмін інформацією між управителем і співвласником);
  • інформаційний портал, де оприлюднюється інформація та документи об’єднання.

Електронна система повинна буде забезпечувати створення, перегляд, відправку, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробку, використання, розгляд, зберігання, захист, облік та надання інформації по управлінню багатоквартирним будинком, голосування співвласниками за питання, винесені на розгляд загальних зборів об’єднання, а також електронну взаємодію між співвласниками і керуючими органами при здійсненні їх прав та виконанні обов’язків.

Голосування за допомогою такої системи пропонується прирівняти до голосування особисто на загальних зборах, а електронне оповіщення через систему – до письмового повідомлення.

Втім, законопроект не відмінятиме класичних методів прийняття рішень та повідомлень, а буде використовуватися паралельно з ними. Використання електронної системи сприятиме залученню максимальної кількості співвласників до прийняття рішень, надасть всім співвласникам онлайн доступ до актуальної інформації про управління будинком та можливість брати активну участь у вирішенні питань управління спільним майном, підвищить рівень комфорту в отриманні та наданні інформації та в цілому збільшить ефективність методів управління та контролю в ОСББ.

Прокрутить наверх