Київська міська рада ухвалила Концепцію екологічної політики столиці “Екологічна стратегія Києва до 2030 року”, яка передбачає доведення частки відновлюваних джерел енергії в енергобалансі міста до 50% та зменшення енергоспоживання будівель на 25%.
Екологічна стратегія має чотири основні напрямки: “Чиста вода”, “Чисте повітря та чиста енергія”, “Зелені зони та біорізноманіття” та “Кругове управління відходами”. У кожному з напрямків визначені конкретні заходи.
Для того, щоб покращити якість водопровідної води та захистити екосистему Дніпра, запропонували посилити контроль за якістю води, в тому числі впровадивши нові стандарти її оцінки.
Документ також наголошує на розширенні площі зелених зон та заповідних територій. Так, площа зелених зон до 2030 року досягне понад 7 тисяч гектарів. Крім того, 30 тисяч гектарів матимуть статус заповідних територій.
Одним з пріоритетів є розв’язання сміттєвої проблеми. Екостратегія передбачає будівництво сортувально-переробних станцій, створення пунктів, де можна буде відремонтувати старі речі, щоб не викидати їх на звалища. Також поставили за мету забезпечити киян компостерами, аби вони не спалювали рослинність.
У документі йдеться й про підвищення ефективності використання енергії у будівлях житлового та нежитлового фонду, екомодернізацію промислових підприємств та переходу їх до використання відновлюваних джерел енергії, впровадження міського електричного транспорту тощо.
Ключові показники екологічного розвитку столиці до 2030 року:
– зростання частки відновлюваних джерел енергії в енергобалансі Києва до 50%;
– зменшення енергоспоживання будівель на 25%;
– зменшення викидів в атмосферне повітря забруднювальних речовин з 205 т / кв км до 164 т / кв км;
– забезпеченість зеленими зонами загального користування з 18 до 25 кв м / особу;
– збільшення площі земель природно-заповідного фонду з 20,1 тисячі гектарів до понад 30 тисяч гектарів;
– збільшення частки перероблених відходів до 50%;
– зменшення захоронення відходів з 90 до 25%.
Рішення було ухвалено 16 грудня 2021 року на пленарному засіданні Київської міської ради.
За словами депутата Костянтина Ялового, ініціатора розробки екологічної стратегії, Київ зробив вагомий крок, щоб піднятися на рівень вище і увійти в число найбільш ефективних та успішних міст Європи. Більшість сучасних мегаполісів у плануванні орієнтуються саме на екологію. У кожного з них є екологічна стратегія. Подібну стратегію тепер отримала і столиця України.