Хмельницька міська рада

Хмельницька міська рада буде фінансувати ОСББ, які впроваджують енергоефективні заходи

У червні 2020 року Хмельницька міська рада затвердила «Програму і Порядок фінансової підтримки ОСББ на 2020-2023 роки, які впроваджують енергоефективні проекти за умовами програми «Енергодім». 

Міська рада Хмельницького підтримує спільноти відповідальних співвласників багатоквартирного будинку, які розуміють, що утримання будинку – справа власників квартир.

Місцева програма у Хмельницькому відшкодовує частину кредитів та відсоткові ставки за залученими кредитами на впровадження заходів з енергоефективності, які здійснюють ОСББ -учасники Програми «Енергодім».

Після того як ОСББ отримало третій транш гранту від Фонду енергоефективності та успішно пройшло верифікацію виконаних заходів, міська рада може відшкодувати до 10% тіла кредиту, який був залучений на здійснення відповідних заходів з енергоефективності. 

В місцевій Програмі зазначено, що розмір відшкодування частини відсотків за кредитами, виданими на енергомодернізацію будинку, проводиться у розмірі, що дорівнює обліковій ставці Національного банку України та здійснюється з міського бюджету протягом 24 місяців з дати отримання кредиту в банківській установі на будівельні роботи, але не довше ніж до 31.12.2023 року. Програма також визначає, що відшкодування відсоткової ставки за залученими кредитами відшкодовується ОСББ тільки на етапі виконання ремонтно-модернізаційних робіт.

«Скориставшись підтримкою Програми «Енергодім», та нашої місцевої програми, мешканці багатоквартирних будинків комплексно і послідовно зможуть покращити теплозбереження у своїх домівках. І точно не будуть «сліпими кошенятами», які намагаються хоча б щось зробити – точково, часто навіть непрофесійно реагувати на масштабні проблеми. Вважаю, що комплексність підходів впровадження заходів з енергоефективності, які пропонує Програма від Фонду є великою перевагою для реалізації якісних проектів з енергомодернізації багатоповерхівок» – коментує Василь Новачок, начальник управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради.

Станом на січень 2020 у 399 будинках Хмельницького створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, в тому числі 26 ОСББ, яким послуги з управління надає управитель, решта здійснюють обслуговування власного будинку шляхом самоуправління.

Прокрутить наверх