Засідання Київської міської ради 07 жовтня 2021 року, на трибуні депутат Олександр Бродський

Київська міська рада проголосувала за створення револьверного фонду

У столиці створять нову комунальну установу Фонд модернізації та розвитку житлового фонду міста Києва з затвердженим Положенням про фінансування заходів з реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів, технічного переоснащення житлових будинків міста (Револьверний Фонд).

Таке рішення було прийнято 07 жовтня на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання. Рішення підтримали 93 депутати.

За словами депутата Київської міської ради, голови постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Олександра Бродського, враховуючи зростаючу зацікавленість співвласників у проведенні енергоефективних заходів та подовженні терміну експлуатації своїх житлових будинків, прийнято рішення створити комунальну установу –  Фонд модернізації та розвитку житлового фонду міста Києва, який розпочне розробку та впровадження різноманітних програм фінансування модернізаціі житла.

«Новостворена комунальна установа утворить Револьверний фонд (поворотні кошти, кошти багаторазово використання) за рахунок коштів власного статутного капіталу, бюджету міста Києва, благодійних внесків, пожертв, грантів та коштів залучених з будь-яких інших джерел не заборонених законом. Вона надаватиме позики або кредити об’єднанням співвласників будинків, житлово-будівельним та обслуговуючим кооперативам та іншим багатоквартирним будинкам на підставі підписаного між фондом та позичальником договору позики, або кредиту», – зазначив Олександр Бродський.

Депутат підкреслив, що позики або кредити надаватимуться на строк не більше 7 років у розмірі – до 75% річного обсягу надходжень на рахунки позичальника за один рік, що передує року отримання позики з відсотковою ставкою – 3% річних. Сума позики множитиметься на кількість років повернення.

«Надання позики або кредиту здійснюється шляхом спрямування коштів виконавцям робіт, постачальникам товарів і надавачам послуг для реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів та технічного переоснащення багатоквартирних будинків міста Києва. Відбором претендентів для отримання позик або кредитів займатиметься Кредитний комітет, який буде колегіальним допоміжним органом Київської міської державної адміністрації», – розповів Олександр Бродський.

Прокрутить наверх