Верховна Рада України, колони біля центрального входу

Верховна рада ухвалила закон щодо компенсації електроопалення

Верховна Рада України ухвалила закон № 4672 “Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” щодо компенсації у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію». За це рішення проголосували 310 народних депутатів.

Законом запроваджено нову бюджетну програму “Компенсація у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію на оплату електричної енергії населенням, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), населенням, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості), а також багатодітними, прийомними сім’ями та дитячими будинками сімейного типу”, спрямувавши на її фінансування 1,4 мільярда грн за рахунок зменшення на цю ж суму видатків за бюджетною програмою “Виплата пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі”.

Нагадаємо, що напередодні Кабінет Міністрів України під час чергового засідання 27 січня прийняв рішення про виплату компенсацій громадянам, у яких встановлено електроопалення.

“Важливо, що це буде стосуватися не лише українців, які мають електроопалення, а й багатодітних сімей, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Наголошую, що людям не треба буде кудись ходити і носити довідки. Такі компенсації будуть автоматичні”, – підкреслив Денис Шмигаль.

Крім того, Уряд вніс зміни до постанови про запровадження граничної ціни на газ для населення, встановивши, що гранична ціна поширюється не лише на окремих споживачів, але й на ОСББ.

Також Прем’єр-міністр зазначив, що планується ухвалити рішення, яке дасть змогу не застосовувати штрафи чи пеню за невчасно сплачені газ і тепло у січні.

Прокрутить наверх