Онлайн-засідання Координаційної ради з питань сприяння розвитку ОСББ та ЖБК в місті Києві, 04 лютого 2022 рокуі

Координаційна рада розглянула питання теплопостачання будинків

Сьогодні під головуванням заступника голови КМДА Петра Пантелеєва відбулось онлайн-засідання Координаційної ради з питань сприяння розвитку ОСББ і ЖБК у місті Києві за участі фахівців комунального підприємства “Київтеплоенерго” та товариства з обмеженою відповідальністю “Євро-Реконструкція”, які є основними теплопостачальниками в столиці.

Обговорення стосувалось питань обслуговування та ремонту будинкових лічильників, методики розподілу нарахувань за послуги всередині будинку, зокрема, необхідності вказувати в платіжних документах як загальний обсяг споживання теплової енергії, так і окремо обсяги тепла, необхідні для опалення та приготування гарячої води. Це принциповий момент для будинків, де проведені енергоефективні заходи, адже співвласники повинні бачити обсяги економії на комунальних послугах.

Окремо торкнулись питання самовільного втручання мешканців у внутрішньобудинкову систему опалення та збільшення опалювальної площі, що негативно впливає на функціонування системи та баланс розподілу тепла між квартирами.

Також під час засідання ради прийнято рішення провести окрему нараду для будинків, що не мають сертифікатів про прийняття об’єктів в експлуатацію.

“За чинним законодавством такі будинки ще не вважаються житловими і є будівельними майданчиками. Тому до них не може застосовуватись тариф як для населення. Цю проблемну ситуацію маємо врегулювати, окремо зібравши нараду і напрацювавши оптимальний алгоритм дій”, – зазначив Петро Пантелеєв.

За його словами, на сьогодні місто активізувало роботу для прямого системного спілкування муніципалітету з асоціаціями ОСББ і ЖБК, залучаючи відповідальних осіб підприємств, що постачають комунальні послуги.

“Це як поточні питання, так і більш системні проблеми, пов’язані, наприклад, зі змінами законодавства. Наше завдання – допомогти організованим будинковим громадам працювати ще більш ефективно і демонструвати, наскільки дієвими для мешканців є кооперація та спільні рішення”, – сказав заступник голови КМДА.

Прокрутить наверх