Круглий стіл на тему "Державна підтримка масштабної енергомодернізації ЖКГ - дієві механізми запобігання енергетичної бідності", 19 жовтня 2021 року, Київ

Масштабна енергомодернізація почнеться в наступному році

19 жовтня в КВЦ “Парковий” міжфракційне депутатське об’єднання “Енергоефективна Україна” разом із Держенергоефективності провели круглий стіл на тему “Державна підтримка масштабної енергомодернізації ЖКГ – дієві механізми запобігання енергетичної бідності”.

У засіданні взяли участь представники Асоціації ОСББ та ЖБК міста Києва: Юлія Безкоровайна, Олена Свінтозельська, Юлія Бородіна, Максим Петренко, Тетяна Дар’їна та Тетяна Гладкова.

Спікерами заходу виступили народний депутат України, голова міжфракційного депутатського об’єднання “Енергоефективна Україна” Микола Тищенко, народний депутат України Олексій Кучеренко та Голова Держенергоефективності Валерій Безус.

У ході круглого столу обговорили наступні питання:

– стратегія розвитку енергоефективності в Україні, як шлях запобігання енергетичній бідності;
– оновлена розроблена Державна програма з енергоефективності до 2027 року;
– фінансування на енергоефективні цілі: пропозиція до Державного бюджету на 2022 рік.

Захід був направлений на налагодження співпраці в питаннях енергоефективності з представниками ОСББ. За результатами зустрічі була прийнята резолюція щодо консолідації зусиль усіх гілок влади, асоціацій та експертного середовища для термінового прийняття державної програми енергоефективності та напрацювання дієвих механізмів у різних секторах.

Нагадаємо, що АОСББ міста Києва вже зверталася до Президента з листом щодо необхідності прийняти законодавство та розробити програму ZE-модернізації житлового фонду – переходу до будинків з наближеним до нульового споживанням енергії (nearly Zero Energy Building).

Минулого тижня за підсумками 23-го саміту “Україна – ЄС” Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна за підтримки Європейського Союзу буде впроваджувати велику програму з енергомодернізації.

“У нас є велика програма з енергозбереження. Це стосується не тільки утеплення кожного будинку. На цю програму Україні сьогодні потрібно близько 300 млрд гривень. Ми бачимо, що цю програму можемо впровадити. Ми точно її впровадимо. За підтримки фахівців і фінансової допомоги з боку країн ЄС це буде швидше. Але в будь-якому випадку ми це вже будемо починати робити в наступному році – ми не можемо чекати, коли нам загрожує сусід відключенням або зменшенням обсягу газу. Ми повинні стати дійсно незалежними”, – сказав Зеленський.

Прокрутить наверх