Фонд енергоефективності планує у 2022 році масштабувати програму “Енергодім”, серед основних стратегічних планів – розширення кола бенефіціарів Фонду, спрощення процедур, скорочення строків реалізації енергоефективних заходів, створення нових видів пакетів тощо. Про це повідомив виконуючий обов’язки директора Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк, під час експертної дискусії “Енергоефективність як національна ідея. Дискусійна платформа практиків”, організованої платформою Global 100% RE Ukraine, Українською асоціацією Енергосервісних компаній, GIZ Ukraine та агроіндустріальним холдингом МХП.
“Сьогодні Програма “Енергодім” доступна лише для ОСББ, але є й інші форми управління будинками такі, як управителі, керуючі компанії тощо. Думаю, що настав той час, коли всі сторони повинні сідати за стіл переговорів та знаходити між собою компроміс, ми повинні шукати механізми для того, щоб такі будинки теж мали можливість скористатися зручними інструментами для впровадження енергоефективних заходів, всі повинні мати рівні права” – зауважив очільник Фонду.
Також Єгор Фаренюк наголосив на створенні нових інструментів програми “Енергодім”.
“Безумовно два види пакетів енергоефективних заходів це дуже мало для програми “Енергодім”, тому ми плануємо збільшення їх кількості і в найближчій перспективі вбачаємо масштабування встановлення ІТП, адже це “серце” будинку, саме модернізація чи встановлення ІТП дозволяє співвласникам суттєво економити, розрахункова економія за цим видом робіт складає 15 %, а фактична може бути і до 30%”, – зазначив Єгор Фаренюк.
Разом з тим він наголосив, що передбачається зробити новий пакет максимально простим. Він включатиме роботи лише з модернізації/встановлення ІТП і вузлів комерційного обліку, не вимагатиме особливих труднощів в імплементуванні, загалом планується, що для реалізації цього пакету потрібно буде зробити один/два кроки.
У свою чергу Олександр Домбровский, голова Правління Global 100% RE Ukraine, під час свого виступу наголосив на тому, що є два пріоритетні інструменти декарбонізації та “озеленення” економіки України: енергоефективність та відновлювані джерела енергії.
За його словами, поряд з недоліками вже реалізована низка важливих ініціатив: прийнято закон “Про енергоефективність”, що надає значні перспективи для розвитку напрямку та планується впровадження масштабної програми з енергомодернізації.
Захід проходив у форматі обміну думками та ідеями провідних фахівців, практиків та експертів у сфері енергоефективності щодо створення умов для розвитку енергонезалежності країни. Зокрема, до участі долучились представники центральних органів влади, місцевого самоврядування, Фонду енергоефективності, профільних асоціацій, міжнародних проектів, підприємств тощо.
Учасники дійшли згоди, що досягти енергонезалежності країни можливо при застосуванні комплексних підходів, існує необхідність запровадити переговорний процес за принципом дискусійного діалогу на постійній основі. Пряма комунікація та професійна дискусія дозволить приймати конструктивні рішення та досягати позитивних результатів.