Співпраця Києва та Фонду енергоефективності

Київ планує підписати меморандум з Фондом енергоефективності

Станом на 31 січня 2022 року 129 громад по всій Україні затвердили програми додаткового відшкодування вартості енергоефективних заходів учасникам програми “Енергодім”.

Муніципалітет Києва націлений на зміцнення співпраці з Фондом енергоефективності, який впроваджує адресні програми на державному рівні, що забезпечуватиме ширший спектр фінансових інструментів для будинкових громад Києва. Адже наявні міські програми можуть працювати в синергії з державними. Про це 11 лютого під час зустрічі з представниками Фонду заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він зазначив, що в місті діє дві програми співфінансування, у рамках яких будинкові громади виконують енергоефективні проекти в будинках: програма “70/30” для будинків ОСББ і ЖБК та програма “Капремонти” для усіх без винятку житлових будинків. Коштом цих програм люди встановлюють теплові пункти, замінюють вікна та двері, інженерні мережі, капітально ремонтують покрівлю, утеплюють фасади, встановлюють теплові насоси тощо.

“В активі обох цих програм вже понад 1200 енергоефективних проектів. Однак ми прагнемо розширити спектр інструментів, які були б доступні будинковим громадам. Крім того, поєднання коштів міських програм із грантами, які може надавати Фонд енергоефективності, зменшує обсяги інвестицій з боку мешканців. Це підтверджує досвід попередніх років, коли ОСББ та ЖБК компенсували свої інвестиції за рахунок кредитів та грантів”, – повідомив Петро Пантелеєв.

Представники Фонду презентували ключові умови програм підтримки ОСББ та ЖБК в енергоощадних ініціативах, зокрема, умови отримання грантів, види робіт та можливості синхронізації з іншими видами державної допомоги.

“Ми віримо, що можливості програми “Енергодім” допоможуть стати найбільшому місту України лідером енергоефективних змін. Програма “Енергодім” дозволить більшій кількості киян заощаджувати кошти на комунальних платежах”, – підкреслив Юрій Збираник, начальник відділу Фонду енергоефективності по роботі з регіонами. 

Сторони обговорили підписання меморандуму між Фондом енергоефективності та Київською міською державною адміністрацією, як важливого кроку для співпраці в напрямку розширення можливостей енергомодернізації житлового фонду столиці.

Прокрутить наверх