Представники Уряду та мери міст, які підписали меморандум

Уряд та мери міст домовились: тарифи на опалення зростати не будуть

09 лютого підписано Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам України, що забезпечить стале проходження цього опалювального сезону та підготовку до наступного.

Меморандум укладено між Кабінетом Міністрів України в особі Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова та першого заступника Міністра енергетики України Юрія Вітренка, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК «Нафтогаз України» і мерами українських міст.

Меморандум був підписаний у присутності Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка.

Від міських голів його підписали мер Житомира Сергій Сухомлин, мер Києва Віталій Кличко, мер Одеси Геннадій Труханов, мер Бучі Анатолій Федорук. За допомогою відеозв’язку були присутні мер Дніпра Борис Філатов, мер Маріуполя Вадим Бойченко та мер Львова Андрій Садовий.

«На початку січня цього року ми запустили 8 кроків щодо розв’язання тарифного питання та встановлення справедливих правил на ринку газу. Разом із міськими головами найбільших міст, урядовою командою, представниками НКРЕКП та НАК «Нафтогаз» ми напрацювали оптимальне рішення, аби розв’язати це питання. І сьогодні я радий, що було підписано Меморандум, у якому зафіксовано обіцянку перед людьми – тарифи на гарячу воду та опалення не будуть підвищуватись до кінця опалювального сезону», – наголосив Денис Шмигаль.

Крім того, Прем’єр-міністр нагадав про інші кроки для врегулювання проблеми тарифів. Зокрема, Уряд встановив граничну ринкову ціну на газ на рівні 6,99 грн за кубічний метр для населення. Також НКРЕКП були зменшені тарифи на розподіл газу. Збільшена підтримка населення, зокрема, виділені додаткові кошти на субсидії з електроопалення. Уряд та газопостачальні компанії готують річні продукти, щоб українці чітко розуміли, скільки блакитне паливо коштуватиме взимку.

Меморандум також передбачає, що підприємства теплопостачання гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла і постачання його в домівки українців упродовж всього опалювального періоду 2020-2021 років. Для цих підприємств передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсації різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованої в тарифах за тепло.

Уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування.

«Нафтогаз України» розробить та запровадить до 01 вересня 2021 року довгострокові цінові пропозиції для забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання. Це дозволить уникнути цінових коливань протягом опалювального сезону 2021-2022 років.

Водночас тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива за січень 2021 року зросли на 6%. Найбільше подорожчала електроенергія – на 36,6%. Такі дані повідомила пресслужба Держстатистики України.

«Зростання тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 6,0% відбулося в основному через підвищення тарифів на електроенергію на 36,6%, каналізацію – на 17,3%, водопостачання – на 10,9%. Разом з тим на 4,5% відбулося зниження цін на природний газ», – говориться у повідомленні.

Прокрутить наверх