Модернізація будинку

Прискорення процесу модернізації ОСББ у 2020 році

Уряд України планує модернізувати 1000 багатоквартирних будинків у 2020 році.

«У нас є 2 проекти… Раніше Фонд енергоефективності був задизайнений таким чином, щоб очікувати заявки знизу – щоб люди зібралися, вирішили і працювали за принципом bottom-up. Зараз ми домовилися з нашими міжнародними партнерами, що запускаємо паралельний інструмент – top-down», – сказав прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на засіданні Ради регіонів. Він додав, що новий інструмент впроваджується для прискорення процесу енергомодернізації.

У свою чергу міністр розвитку громад та регіонів Альона Бабак уточнила, що до первісної моделі прямого зв’язку між ОСББ та Фондом енергоефективності тепер введена можливість посередника у вигляді комунальних підприємств з муніципальними гарантіями.

За словами пані Бабак, за 2019 рік всього 18 ОСББ звернулися по кредити у Фонд. Це ставить під загрозу плани скерувати на енергомодернізацію будинків в 2020 році 6,8 мільярда гривень. Тому прийняли рішення залучити посередників, щоб прискорити витрачання грошей за програмою «Енергодім».

Міністр додала, що проекти типу «А» початкової енергомодернізації оцінюються в 600-800 тисяч гривень за будинок, тоді як у проекти типу «Б» комплексної модернізації – 6-10 мільйонів гривень.

Чим займається Фонд енергоефективності

Фонд працює задля підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі.

Фонд частково відшкодовує вартість таких заходів з енергомодернізації будинків:

  • проведення термомодернізації;
  • впровадження ефективних систем моніторингу та управління;
  • встановлення високоефективних опалювальних та охолоджувальних систем і обладнання, а також заміну наявних систем та обладнання більш ефективними;
  • інші заходи, здійснення яких забезпечує зменшення споживання енергоресурсів. Це за умови незмінної або кращої якості надання комунальних послуг у рентабельний спосіб, включно з заходами, спрямованими на збільшення частки електроенергії з відновлюваних джерел.

Діяльність Фонду забезпечується за рахунок коштів державного бюджету України, фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Німеччини.

Джерело інформації: 24 канал.

Прокрутить наверх