Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, нарада з представниками районних асоціацій ОСББ та ЖБК

Петро Пантелеєв зустрівся з представниками асоціацій ОСББ і ЖБК

07 квітня відбулась нарада заступника голови КМДА Петра Пантелеєва з представниками асоціацій ОСББ та ЖБК. Зустріч пройшла у онлайн-форматі за участі майже 30 учасників.

Під час наради були підняті найактуальніші питання, зокрема, щодо виділення додаткових коштів для фінансування програми «70/30». Петро Олександрович запевнив, що дофінасування обов’язково відбудеться, проте не в повному обсязі, тобто міський бюджет не зможе профінансувати усі подані на конкурс проекти.

Потрібно враховувати економічну кризу, пов’язану з пандемією. Боротьба з коронавірусом забирає значні фінансові ресурси, адже порятунок життів – пріоритет.

Також було обговорено поновлення функціонування міської та районних Координаційних рад з питань розвитку ОСББ та ЖБК в місті Києві. Це консультативно-дорадчий орган, тож Петро Олександрович слушно зауважив, що в новому положенні про Координаційну раду головою та заступниками мають бути виключно представники спільноти ОСББ та ЖБК.

«Ініціатива перезапуску Координацйійної ради ОСББ та ЖБК необхідна і ми вже почали над цим працювати. Зокрема, рада необхідна для ефективної комунікації з виконавцями комунальних послуг – Київводоканал, Київтеплоенерго, Київгаз, ДТЕК та іншими. Адже нічого дієвішого для вирішення проблем, як прямий і чесний діалог ще не винайшли», – сказав Петро Пантелеєв.

В рамках програми «Капремонти», яка теж діє за принципом співфінансування, більша частина коштів буде спрямована на заявки від ОСББ та ЖБК. Порядок формування списку учасників програми будемо вдосконалювати спільно: місто, райони, ЖБК, ОСББ, ініціативні групи.

Створення револьверного фонду, що дасть змогу ОСББ залучати кошти на ремонти та підвищення енергоефективності будинків – важлива ініціатива. Зараз триває робота над положенням про фонд та відповідним рішенням Київради.

Заступник голови КМДА підкреслив професійний підхід представників ОСББ та ЖБК у контексті заданих питань, зауважень, пропозицій.

Прийнято рішення активно долучати членів наших районних асоціацій до консультацій та супроводження будинків з неорганізованою формою управління.

Останнім часом наша спільнота значно поповнилася новими членами та вийшла на новий рівень діалогу з представниками Київради та КМДА, заручилася підтримкою депутатів.

Дякуємо за співпрацю та сподіваємося на продовження конструктивного діалогу.

Коментар радника Петра Пантелеєва та учасника наради Олексія Тихонова

Хотілося б трохи передісторії цїєї, як я нескромно вважаю, дуже важливої події. У далекому 2015 році, коли Петро Пантелеєв тільки закладав основи програм співфінансування, було виділено всього 5 млн грн. Після інформаційної підготовки ми змогли зібрати всього 16 заявок, з яких до реалізації через технічні причини дійшли тільки 13 заявок на суму 4,5 млн грн. Запам’ятайте цю суму, ми до неї ще повернемося.

Протягом 3-х років програма впевнено зросла до 100 млн грн. Паралельно з нею почала розвиватися програма співфінансування капітальних ремонтів, і так само починали з дуже скромних сум і великого скептицизму… Депутати і частина лідерів громадських думок стверджували, що ми не зможемо зібрати заявки і кошти на співфінансування.

Але реальність виявилася іншою. За програмою «70 на 30» останні 2 роки заявок подають на суму 200 + млн грн. І навіть скасування «теплих кредитів» не зупинило цю тенденцію. На цей рік заявок на співфінансування подано на майже 250 млн грн. При цьому з боку будинків середня частина співфінансування перевищує 40%, що говорить про велику популярність програми. За попередніми оцінками програма співфінансування капітальних ремонтів зібрала в цьому році заявок на рекордні 300+ млн грн., з яких не менше половини припадає на ОСББ і ЖБК.

Так само КМДА не припиняє підтримку програми «теплих кредитів» і, не дивлячись на те, що державна програма «теплих кредитів» для ОСББ і ЖБК закрилася в минулому році – ДЖКІ веде переговори з державними банками і запустить власну київську програму компенсації «теплих кредитів» вже в цьому році. У міському бюджеті на це закладено 20 млн грн.

За 6 років програми співфінансування зробили ще один величезний подарунок товариству організованих власників. Вона познайомила ОСББ та ЖБК міста між собою і фактично стала основою для об’єднання їх в районні та міську асоціації. Завдяки цьому об’єднанню і публічності результатів програми на сьогодні вдалося переконати більшість депутатів в необхідності постійного збільшення бюджетів всіх програм співфінансування.

Асоціація ОСББ та ЖБК міста Києва веде велику інформаційну роботу з депутатським корпусом, і результатом цієї роботи вже до кінця року буде створення револьверного фонду з безпрецедентним рівнем фінансування.

Ми дуже сподіваємося, що депутати підтримають бюджетний запит ДЖКІ на додаткові +100 млн грн на програму співфінансування «70 на 30». А тепер, якщо ми зберемо всі ці цифри разом, то вийде, що Київ на 2021 рік зможе залучити в інструменти співфінансування близько півмільярда грн. При працюючому револьверному фонді ця сума буде ще більшою.

А в «далекому» 2015 році ми ледве змогли набрати заявок на 4,5 млн грн.

Прокрутить наверх