Зміни до програми "Енергодім"

Новобудовам заборонили брати участь у програмі “Енергодім”

4 листопада введені в дію зміни до програми “Енергодім”, які передбачають заборону брати участь у програмі ОСББ-новобудовам (введеним в експлуатацію пізніше 2009 року), а також фотофіксацію будинку до проведення ремонтно-будівельних робіт.

Фотофіксація стану будинку

Фотофіксація поточного стану інженерних мереж та зовнішніх огороджувальних конструкцій будинку  означає, що енергоаудитори під час попереднього аудиту мають сфотографувати інженерні мережі та загальний стан будинку до проведення ремонтно-будівельних робіт. 

Норма введена, щоб запобігти зловживанням та відшкодуванню витрат на енергоефективні заходи, що були реалізовані в будинку раніше.

ВАЖЛИВО! Фонд продовжить розглядати описи проектів, складені без вищезгаданої фотофіксації будинку, протягом 30 календарних днів з моменту публікації оголошення про введення в дію цих змін, тобто до 2 грудня включно.

Обмеження для новобудов

Відтепер учасниками програми можуть стати ОСББ, житлові будинки яких було введено в експлуатацію до 31 грудня 2009 року включно. Тобто новобудови, введені в експлуатацію пізніше 2009 року, не можуть взяти участь у програмі. 

Таке нововведення дасть можливість направити ресурси Фонду виключно на застарілий житловий фонд, який побудований за старими будівельними нормами та потребує першочергової енергомодернізації.

Прокрутить наверх