Засідання Київської міської ради 16 грудня 2021 року

Новостворені ОСББ отримають одноразову фінансову допомогу

16 грудня Київська міська рада прийняла рішення про надання одноразової фінансової підтримки новоствореним об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків на проведення ремонтних робіт.

За словами депутата Київської міської ради, голови постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Олександра Бродського, метою такого рішення є стимулювання співвласників багатоквартирних будинків до створення ОСББ шляхом надання фінансової допомоги для проведення капітального ремонту конструктивних елементів багатоквартирного будинку, а також інженерних мереж та ліфтів.

“Необхідно забезпечити ефективне управління співвласниками багатоквартирних будинків спільним майном, що можливо завдяки створенню ОСББ. Оскільки тенденція будинкових громад організовувати ОСББ є нестійкою, маємо вжити заходи, спрямовані на заохочення співвласників до їх створення. Одним з таких є надання одноразової фінансової підтримки для проведення капітального ремонту будинку. Загалом створення ОСББ має позитивний вплив на якість житлового фонду та потенційні можливості мешканців здійснювати управління будинком”, – зазначив Олександр Бродський.

Депутат додав, що кошти на підтримку ОСББ будуть розподілятися розподілятися районними державними адміністраціями відповідно до пріоритетності запровадження заходів з капітального ремонту житлових будинків у такому порядку:

– капітальний ремонт ліфтів;
– капітальний ремонт покрівлі;
– капітальний ремонт внутрішніх інженерних мереж;
– капітальний ремонт під’їздів та сходових клітин, заміна вікон та дверей в місцях загального користування на енергозберігаючі тощо;
– капітальний ремонт вхідної групи.

Розрахунок суми визначатиметься в залежності від кількості квартир у будинку, а саме:

– до 50 квартир – 1 млн грн;
– до 150 квартир – 1,5 млн грн;
– до 250 квартир – 2,5 млн грн;
– понад 250 квартир – 3,5 млн грн.

Фінансова допомога буде надаватись за умови, що строк експлуатації багатоквартирного будинку на момент набрання рішенням чинності становитиме більше 10 років.

Проєкт рішення про надання одноразової фінансової підтримки новоствореним ОСББ

Прокрутить наверх