Медіадень з енергомодернізації на Чернігівщині, 09 грудня 2021 року

ОСББ Чернігівщини показали майстер-клас з енергомодернізації

09 грудня на Чернігівщині відбувся медіадень для журналістів центральних ЗМІ України, Чернігівської та Сумської областей, присвячений темі житлової енергомодернізації країни на прикладі міст та громад.

Учасниками заходу сталипредставники Мінрегіону, Фонду енергоефективності, Представництва ЄС в Україні, міської влади Прилук, Чернігівської ОДА, IFC, ОСББ-учасники програми “Енергодім”, ЗМІ та інші.

Захід відкрив Василь Лозинський, Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України, який зазначив, що пріоритет міністерства та уряду залишається незмінним – ритмічне нарощування темпів енергомодернізації житлового сектору країни та досягнення енергетичної незалежності.

“Одним із дієвих інструментів для впровадження заходів з енергомодернізації є програма “Енергодім” Фонду енергоефективності. Сотні будинків по всій Україні вже скористатися цим інструментом й досягли економії у платіжках. Енергоефективність – це вигідні інвестиції в майбутнє, тож закликаю всіх користуватися можливостями, які сьогодні надає держава”, – зазначив Василь Лозинський.

Він також нагадав, що парламент ухвалив закон, за яким Фонду енергоефективності виділяється 2,6 млрд грн у 2022 році. Ці кошти будуть направлені на термомодернізацію багатоквартирних житлових будинків у всіх куточках України.

У свою чергу, присутня на заході Хлое Алліо, керівниця операційного відділу економічного співробітництва, енергетики, інфраструктури та довкілля Представництва ЄС в Україні підкреслила важливість синергії держави, місцевої влади, донорів та співвласників для досягнення спільного результату – підвищення рівня енергоефективності житлових будинків та зменшення комунальних рахунків.

“Хочу окремо наголосити на ролі громад, які надають додаткову фінансову підтримку та простягають руку допомоги активним ОСББ. Ми активно підтримуємо уряд України в сфері зеленої трансформації… Європейський Союз надав Фонду енергоефективності понад 100 млн євро, зараз ми розглядаємо можливість надання додаткових коштів з боку ЄС”, – додала Хлое Алліо.

Єгор Фаренюк, виконуючий обов’язки директора Фонду енергоефективності презентував учасникам можливості та переваги програми “Енергодім”, яка є рушійною силою для пришвидшення темпів енергомодернізації будинків по всій Україні. За його словами енергоефективність – це не лише державний пріоритет, а й питання енергетичної безпеки країни.

“Енергомодернізація будинків надає низку переваг, серед яких зменшення платіжок за опалення, підвищення комфорту проживання, поліпшення зовнішнього вигляду будинку, підвищення вартості нерухомості тощо. Всі ці чинники в утеплених будинках сприяють залученню до цієї програми жителів сусідніх будинків, які бачать економію у платіжках та кращі умови проживання. Це найкраща реклама програми”, – підкреслив Єгор Фаренюк.

В рамках заходу учасники відвідали у Прилуках майже 40-річну п’ятиповерхівку з ОСББ “Земська 39” та понад 63-річну триповерхівку “Героїв авіаторів 62”, модернізовані за програмою “Енергодім”. Мешканці цих будинків вже сплачують на 40-50% менше коштів за послуги з опалення у порівнянні з попередніми аналогічними періодами до модернізації.

До проведення енергоефективних заходів в обох будинках були типові проблеми, серед яких, нерівномірність розподілу тепла, великі тепловтрати через старі вікна й двері тощо.

Вартість реалізації проекту в будинку “Земська 39” склала 4,2 млн грн, з яких близько 3 млн грн або 70% грант за програмою “Енергодім”.

“Після модернізації платіжки змінилися дуже сильно. У середньому економія 45-50%. Для порівняння, вартість опалення трикімнатної квартири у сусідньому будинку становила 3800 грн, а у нашому – 1900 грн. Тобто 50% чистої економії. Також зрівнялася температура у квартирах – в середньому 20°C тепла. Стало набагато комфортніше жити й при цьому сплачувати за послуги вдвічі менше”, – поділилася результатами енергомодернізації з присутніми Валентина Трохименко, голова правління ОСББ “Земська 39”.

Прокрутить наверх