Кам'янець-Подільський, старе місто

ОСББ Кам’янець-Подільського: все своїми руками

У Кам’янець-Подільському налічується понад 600 багатоквартирних будинків, і у кожному третьому створено ОСББ. Фактично 30% будинків відмовилися від обслуговування управлінськими компаніями. Натомість взялися господарювати самостійно.

Так, кажуть, вдається управляти будинком ефективніше і при цьому значно економити, бо ніхто у їх домі не буде господарювати краще за них.

Два простих висновки

1. По перше, якщо ви справді дбаєте про свій будинок, то багато чого можна зробити своїми руками. По-друге, ОСББ може бути роботодавцем для співвласників або діловим партнером. Кожен мешканець будинку щось вміє, і майже завжди можна знайти спільні інтереси з власним ОСББ, навіть якщо ви просто перукар, або варите смачну каву. Така співпраця може бути особливо приваблива у скрутні часи пандемії коронавірусу. А якщо ОСББ входить до Асоціації, ваші можливості зростають у геометричній прогресії.

2. Чим більше співвласників в ОСББ, тим більшими коштами воно може розпоряджатись, тим більше можливостей щось зробити. Об’єднання ОСББ в Асоціацію дозволяє акумулювати значні кошти на проведення енергомодернізації та капітальних ремонтів будинків. ОСББ може взяти участь у державній програмі співфінансування, але замість того, щоб брати кредит у банку, отримати безвідсоткову позику з фонду Асоціації. Звісно, не всім відразу, а по черзі, в залежності від розміру грошового фонду та фактичного стану будинку.

Прокрутить наверх