Технічна документація на будинок

За несвоєчасну передачу документації на будинок будуть штрафувати

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону № 4086 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за порушення строку передачі документації на багатоквартирний будинок”.

Законопроект вирішує проблему відповідальності за непередачу документації на багатоквартирний будинок. Раніше не було встановлено жодних чітких строків передачі документів, внаслідок чого ОСББ не могли укласти елементарного договору на вивезення сміття чи на надання інших комунальних послуг. І жодної відповідальності за це не було. Також необхідність вирішення цієї проблеми була зафіксована в резолюціях X і XI Всеукраїнського форуму ОСББ.

Законопроектом пропонується встановити відповідальність за порушення строків передачі документації попереднім балансоутримувачем та/або управителем, головою правління ОСББ, повноваження якого припинилися, посадовими особами попереднього управителя, замовника будівництва, попереднього власника будинку, у якості превентивної міри, спрямованої на попередження правопорушення та прискорення процесу передачі відповідної документації.

Зокрема, пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 149-2 та передбачити адміністративну відповідальність за порушення строків передачі технічної та іншої передбаченої законодавством документації на багатоквартирний будинок. Якщо документи не були передані, то на порушника може бути накладено штраф до 51 000 гривень.

Також законопроектом пропонується внести зміни до законів України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” та “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” і встановити 30-денний термін передачі документації замовником будівництва або попереднім власником будинку, колишнім балансоутримувачем багатоквартирного будинку або особою, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об’єднання, головою правління об’єднання.

У разі відсутності документації колишній балансоутримувач або управитель мають відновити її своїм коштом протягом 60 днів з дня державної реєстрації ОСББ.

Ознайомитися з проектом закону № 4086

Прокрутить наверх