Презентація програми великої термомодернізації

Держава інвестує у велику термомодернізацію 140 млрд грн

У Харкові на засіданні президії Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбулося під головуванням Президента Володимира Зеленського, було презентовано Програму “Енергетична незалежність”, яка передбачає “зелену” трансформацію економіки та підвищення рівня енергозбереження, зокрема шляхом термомодернізації житлових будинків.

“Держава планує інвестувати 140 млрд грн. Ці кошти будуть спрямовуватися на цільові кредити під 3% річних органам місцевого самоврядування та військово-цивільним адміністраціям”, – повідомила Перший віцепрем’єр-міністр, міністр економіки Юлія Свириденко.

Вона зауважила, що надавати кредити буде ДУ “Українська фінансова житлова компанія”. За словами Першого віцепрем’єр-міністра, перша хвиля термомодернізації у 2022 році охопить 6437 будинків, які були подані у заявках місцевої влади.

Серед енергоефективних заходів, які заплановані у рамках програми: теплоізоляція зовнішніх стін, неопалюваних горищ, підвалів, заміна зовнішніх дверей, встановлення або модернізація індивідуального теплового пункту, вузла комерційного обліку теплової енергії.

Свириденко повідомила, що на першому етапі ремонтуватимуть будинки, зведені до 1990 року, згодом дійде черга й до новіших. В результаті модернізації мешканці цих будинків заощаджуватимуть на оплаті комунальних послуг 30-50%. Завдяки цій програмі у наступний опалювальний період Україна зможе скоротити імпорт газу на 2,5%.

Очікується, що документ, який дасть старт програмі великої термомодернізації, буде прийнятий на засіданні Кабінету Міністрів наступного тижня.

Прокрутить наверх