Візит Президента Швейцарської Конфедерації Симонетти Соммаруги до України

Президента Швейцарії зацікавив досвід київських ОСББ

22 липня Президент Швейцарської Конфедерації Симонетта Соммаруга в рамках програми свого першого державного візиту до України ознайомилася з досвідом ОСББ міста Києва в реалізації енергоефективних проектів. В  заході взяли участь Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, Київський міський голова Віталій Кличко, представники Посольства Швейцарії та IFC.

Київ є лідером у впровадженні програм та проектів із енергоефективності. Завдяки цим програмам мешканці столичних будинків зменшують обсяги використання енергоресурсів у 2-3 рази та поліпшують технічний стан і комфорт своїх будинків.

Наприклад, міською програмою співфінанасування «70 на 30» вже скористалися мешканці 600 будинків Києва. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час презентації втіленого проекту енергомодернізації багатоповерхового будинку на вулиці Братиславській у Деснянському районі столиці.

«Цей будинок – учасник міської програми співфінанасування «70 на 30». Це – програма енергоефективних проектів, де 70% робіт оплачує місто, а 30% – мешканці. Також мешканці цього будинку беруть участь і в інших міських програмах. Як результат, у будинку встановили індивідуальний тепловий пункт та утеплили фасад, відремонтували мережі опалення та гарячої води, мережі холодного водопостачання, електрощитову. Допомога міста у здійсненні робіт склала 1,8 млн грн», – розповів Кличко.

Він зазначив, що програми енергомодернізації будинків на умовах співфінансування у столиці втілюють уже кілька років.

«Програмою співфінансування проектів «70 на 30» вже скористалися мешканці 600 столичних будинків. І про довіру до міської ініціативи свідчить те, що самі мешканці інвестували понад 253 млн грн у термомодернізацію своїх помешкань. Місто, зі свого боку, надало допомогу в розмірі 516 млн грн. За ці кошти в будинках встановлюють індивідуальні теплові пункти, міняють вікна та двері, ремонтують покрівлю й утеплюють фасади, встановлюють нове економічне LED-освітлення. І економія для мешканців суттєва. Вкладені людьми кошти повертаються за один-два опалювальних сезони», – зазначив Віталій Кличко.

За словами Президента Швейцарської Конфедерації Симонетти Соммаругі, у Швейцарії також існує проблема енерговтрат у старих будинках. Тому їй цікаво ознайомитися з досвідом української столиці у впровадженні проектів із енергоефективності.

«Для нас головне – зменшити витрати населення. І зменшити частку шкідливих викидів у процесі виробництва енергоресурсів. Тому ми приділяємо багато уваги термосанації старих будинків. Дуже приємно, що в Києві така програма вдало працює», – заявила Президент Швейцарської Конфедерації.

Цього року Київ планує втілити більше сотні проектів із енергоефективності. На це в бюджеті міста передбачили понад 100 млн грн. Також столиця продовжує здійснювати комплексну термомодернізацію шкіл і дитячих садків.

Віталій Кличко також нагадав, що Київ – перший в Україні за обсягами відшкодування «теплих кредитів» у рамках урядової програми. На сьогодні майже 200 столичних ОСББ та ЖБК скористалися теплими кредитами для здійснення енергоефективних заходів. Місто відшкодувало мешканцям понад 37 млн грн. 

«Енергоефективність – це безперечний тренд розвитку міст. І я переконаний, що завдяки підтримці міжнародних партнерів Київ його буде розвивати, розширювати масштаби проектів», – наголосив Віталій Кличко.

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов від імені Уряду привітав Президента Швейцарської Конфедерації та подякував за послідовну всебічну підтримку, яку надає саме Швейцарська Конфедерація Україні у впровадженні реформ енергоефективності, місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

«Мені особисто дуже приємно, що в рамках першого в історії державного візиту в Україну Її високоповажності Президента Швейцарської Конфедерації пані Симонетти Соммаруги відбувається саме ця зустріч. Вже кілька років Україна відзначається вагомими досягненнями у сфері енергоефективності у житловому секторі країни. Сьогодні ми з вами маємо нагоду переконатися в тому, наскільки потужно й ефективно може працювати система ОСББ в Україні», – підкреслив міністр.

Президент Швейцарії пані Соммаруга зазначила, що Швейцарія з 2010 року підтримує Україну в реформуванні управління багатоквартирними будинками і готова й надалі продовжувати надавати підтримку у цій сфері. «Це надихає – бачити, як ми разом працюємо над рішеннями, що однаково застосовні як у швейцарських, так і в українських містах», – наголосила вона.

«Завдяки підтримці проекту IFC «Енергоефективність в житловому секторі України» українські ОСББ вже отримали доступ до фінансування у розмірі близько 280 млн доларів США на заходи з енергомодернізації. Ми сподіваємося на поглиблення співпраці з Урядами України та Швейцарії для підвищення енергоефективності у секторі та покращення добробуту українців», – сказав Джейсон Пеллмар, Регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові.

Нагадаємо, що з 2010 року в Україні функціонує проект «Енергоефективність у житловому секторі України» (IFC). Проект надав консультативну підтримку для розробки та прийняття Законів України «Про особливості прав власності багатоквартирних будинків», «Про житлово-комунальні послуги» та «Про Фонд енергоефективності», а також надав консультативну підтримку Мінрегіону та Держенергоефективності у розробці, затвердженні та впровадженні Програми «Теплі кредити». За активної участі Проекту була розроблена Концепція Фонду енергоефективності.

Читайте також:

Київська влада скоротила фінансування програми «70 на 30»

Кличко переконаний, що депутати підтримають рішення про продовження фінансування програми «70 на 30»

Прокрутить наверх