Пресконференція «Професійний супровід проектів з енергомодернізації багатоповерхівок: нові можливості Програми «‎Енергодім» Фонду енергоефективності»

Проектні менеджери для ОСББ, а «теплих кредитів» більше не буде

4 серпня у Мінрегіоні відбулася пресконференція «Професійний супровід проектів з енергомодернізації багатоповерхівок: нові можливості Програми «‎Енергодім» Фонду енергоефективності». Захід відбувся за участю Першого заступника Міністра розвитку громад та територій України Василя Лозинського, директор Фонду енергоефективності Юлії Головатюк-Унгуряну та заступник директора Державного фонду зайнятості Юлії Жовтяк.

Як зазначив Василь Лозинський, основним завданням створення й роботи Фонду енергоефективності був перехід до реалізації якісно нових проектів термомодернізації. Доволі часто ОСББ, маючи бажання утеплити свій будинок та зробити його комфортнішим для проживання, не можуть втілити задумане через відсутність компетентного фахівця.

За словами Василя Лозинського, професійний супровід проектів допоможе масштабувати практику енергомодернізації багатоповерхових будинків та створить новий ринок робочих місць.

«Треба розуміти, що 2020 – це останній рік реалізації програми «‎теплих кредитів», які дозволяли здійснити лише точкові заходи з енергоефективності в багатоповерхових будинках. Тому вже зараз ОСББ треба звертатися по допомогу і підтримку до Фонду енергоефективності, який має в рази більшу фінансову спроможність підтримувати проєкти з енергомодернізації будинків. А нова опція залучення фахівців із супроводу проектів і відшкодування вартості їхніх послуг, що затверджені в новій редакції Програми «Енергодім», сприятимуть збільшенню рівня інтересу ОСББ до участі в цій Програмі» – заявив заступник міністра.

Він також підкреслив, що масштабне впровадження енергоефективних заходів в житловому секторі країни завжди було важливим завданням для забезпечення енергетичної незалежності України. Тому енергоефективні та комфортні будинки є одним із пріоритетів державної політики на сьогодні, і Мінрегіон продовжує роботу над розробкою підзаконних актів, що забезпечать масштабне впровадження енергоефективних практик в житловому секторі країни.

«‎Програма «‎Енергодім» зазнала важливих змін, які збільшують рівень підтримки для ОСББ. Тепер співвласники можуть залучати до всіх (або деяких) етапів реалізації проекту фахівця, який надасть послуги з професійного супроводу проекту енергомодернізації будинку. Фонд готовий відшкодовувати вартість таких послуг у розмірі 70%», – зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну.

За словами директорки Фонду, проєктні менеджери працюватимуть на ринкових умовах та будуть надавати допомогу в оформленні документів для участі у Програмі «Енергодім» та під час укладання договорів, проаналізують варіанти щодо кредитування та фінансових можливостей ОСББ, допоможуть попередньо розрахувати вартість робіт та знайти відповідних підрядників.

Під час пресконференції відбулася церемонія підписання Меморандуму про співпрацю між ‎Фондом енергоефективності та Державним центром  зайнятості. Сторони домовилися про спільну роботу над розробкою та впровадженням навчального курсу, який планується проводити на базі навчальних закладів служби зайнятості для громадян, які зацікавлені отримати знання для професійного супроводу проектів термомодернізації будинків.

Також з 17 серпня розпочинає роботу онлайн-школа проектних менеджерів. Фахівці Фонду, міжнародних профільних партнерських організацій та  представники банків-партнерів будуть навчати всіх охочих з 17 до 28 серпня (перший набір).

Нагадаємо, що 30 липня 2020 року Наглядова Рада Фонду енергоефективності затвердила зміни до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», а також інших документів, що є невід’ємною частиною Програми.

Програма в новій редакції вступає в дію з 4 серпня 2020 року. Це означає, що вже з цього дня усі заявки прийматимуться у новій редакції. Перехідний період буде складати 21 (календарний) день з дня вступу в дію нової редакції Програми. Тобто Фонд буде приймати документи і по нових вимогах, і за встановленими формами попередньої редакції по 25 серпня 2020 року включно.

Прокрутить наверх