Мер Києва Віталій Кличко

86 учасників програми «70/30» не отримали фінансування

За результатами цьогорічного конкурсу проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках визначено лише 100 проектів-переможців, на реалізацію яких з міського бюджету спрямують близько 112 млн грн (програма співфінансування «70/30»). На жаль, 86 проектів залишились без фінансування.

Також в поточному році за рахунок коштів бюджету міста Києва виконають роботи на суму 4,8 млн грн, що були розпочаті та з об’єктивних причин незавершені в рамках 8 проектів, які перемогли в конкурсах 2018 – 2019 років. Наразі вийшло відповідне розпорядження КМДА, яким затверджено перелік робіт, що будуть виконуватись у 2020 році в рамках проектів, які стали переможцями конкурсів у 2018-2020 роках.

«Загалом в бюджеті міста Києва на 2020 рік на конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені ОСББ та ЖБК передбачено 150 млн грн. З них понад 33 млн грн спрямовані на оплату фактично виконаних в минулому році робіт у рамках проектів, які перемогли у конкурсі 2019 року, але через брак бюджетних коштів не були профінансовані. Ще близько 5 млн грн будуть спрямовані на завершення розпочатих у попередні роки робіт в рамках 8 проектів, які перемогли у конкурсах 2018 – 2019 років. Таким чином на реалізацію проектів-переможців цьогорічного конкурсу з міського бюджету буде спрямовано близько 112 млн грн і ще близько 63,5 млн грн в енергоефективність своїх будинків інвестують співвласники», – зазначив Дмитро Науменко.

Він зауважив, що в поточному році вперше виникла можливість завершення робіт в рамках проектів, які були розпочаті та не завершені у попередньому році. Це стало можливим завдяки внесеним у лютому 2020 року Київрадою змінам до Положення про конкурс. Цим рішенням, також, було розширено критерії оцінки конкурсної пропозиції, перелік видів гарантування оплати енергоефективних заходів тощо.

«Цього року ми маємо відносно меншу кількість проектів-переможців конкурсу, але натомість отримали можливість завершити всі процеси по проектах попередніх років, що дуже важливо. Таке рішення Київради було прийнято виходячи з практичного досвіду з метою удосконалення конкурсної програми та розширення можливостей для впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках столиці. Загалом в поточному році для участі в конкурсі було прийнято 186 конкурсних проектів, з них 86 за результатами рейтингування не увійшли до числа переможців через обмежені обсяги фінансування на цю програму», – сказав Дмитро Науменко.

Він нагадав, що починаючи з 2015 року в Києві щорічно проводиться Конкурс проетів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені ОСББ, а також у кооперативних будинках. Положення про конкурс передбачає можливість реалізувати енергоефективні проекти у будинках ОСББ та ЖБК на умовах співфінансування 70/30, де 70 % вартості робіт фінансується з бюджету міста Києва, а 30 % – внески співвласників.

За період дії цієї муніципальної програми на умовах співфінансування енергоефективні заходи впроваджено у понад 500 житлових будинках, де створені ОСББ та ЖБК. На реалізацію цих проектів за 5 років місто виділило понад 380 млн грн, а самі кияни інвестували в енергоефективність своїх будинків понад 230 млн грн.

Прокрутить наверх