Перші 100 заявок на участь у Програмі Енергодім у 2020 році

Фонд енергоефективності отримав перші 100 заявок

Станом на 10 червня 2020 року Фонд енергоефективності отримав 103 заявки від ОСББ на участь в програмі «Енергодім», з яких 13 – за пакетом «Легкий» та 90 – за пакетом «Комплексний». Тобто співвласники багатоквартирних будинків готові реалізовувати масштабні проекти, які якісно впливають на рівень енергоефективності будинку. 

Загальна сума поданих заявок становить понад 570 млн грн, а орієнтовна сума грантів від Фонду складає майже 400 млн грн.

Темпи роботи Фонду енергоефективності щомісяця збільшуються, а зацікавленість та впевненість ОСББ щодо реальної підтримки проектів енергомодернізації будинків підвищується.

Презентація успішних проектів «перших ластівок», зокрема з Новояворівська та Броварів, мотивує інші об’єднання співвласників звертатися за підтримкою до Фонду, заповнювати заявки та розпочинати роботи з модернізації будинків за умовами Програми «Енергодім».

Статистика Фонду енергоефективності за програмою "Енергодім" станом на 05 червня 2020 року

Географія заявок є досить різноманітною, зокрема найбільше – 26 заявок отримано від об’єднань співвласників з Волинської області, 12 – з Чернігівської, 9 з Львівської області, а 8 заявок надійшли з Одещини.

«100 заявку Фонд отримав з Полтави, і ми відверто радіємо, що ОСББ стають такими активними та небайдужими, не бояться братися за масштабні проекти та впроваджувати комплексні енергоефективні рішення у власних будинках. Я щиро бажаю співвласникам ОСББ наснаги у втіленні проектів і хоробрості йди до кінця, щоб отримати комфортну домівку та сплачувати за тепло вдвічі менше» – коментує Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності.

Очільниця додає, що сьогодні лише Фонд енергоефективності має потенціал підтримати тисячі проектів з комплексної енергомодернізації багатоповерхівок, що допоможуть мільйонам українців відчути переваги життя в енергоефективному будинку. 

«Спостерігаємо динаміку зростання зацікавленості ОСББ у співпраці з Фондом енергоефектвиності. Якщо на середину січня цього року до Фонду надійшла 21 заявка, то зараз – понад 100. Не останню роль у цьому зіграли успішно реалізовані проекти у рамках пілотної програми «Перші ластівки» у Львові, Новояворівську, Броварах, які показали, що завдяки програмі «Енергодім» ОСББ зможуть отримати реальну підтримку від держави на здійснення комплексної енергомодернізації своїх будинків», – зазначив Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

З 21 квітня 2020 року діє оновлена Програма «Енергодім», яка, зокрема, передбачає додаткові +20% відшкодування на впровадження заходів з енергоефективності для перших 500 ОСББ-учасників.

Разом з міжнародними партнерами Фонд енергоефективності працює над спрощенням умов участі в програмі, а також шукає додаткові можливості підтримки для ОСББ-учасників. Зокрема, Фонд енергоефективності працює над розширенням партнерства з містами, що підтримують заходи з енергоефективності у житловому секторі. Нині Фондом підписано 79 Меморандумів про співпрацю з містами та територіальними громадами. Фахівцями установи проаналізовані та надані рекомендації щодо оновлення 38 місцевих програм підтримки ОСББ.

Прокрутить наверх