Нова редакція Програми "Енергодім"

Набула чинності нова редакція Програми «Енергодім»

21 квітня 2020 року вводиться в дію нова редакція Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», яка була затверджена Наглядовою радою Фонду енергоефективності 16 квітня 2020 року.

Відповідно до нової редакції Програми відбудуться деякі зміни в грантовій політиці з метою спрощення процедури та зменшення фінансового навантаження на ОСББ. Зокрема, передбачено:

  1. Перші 500 ОСББ, які подадуть заявки на участь у Програмі матимуть додаткові +20% до суми відшкодування заходів з будівельних робіт (раніше такі бонуси були передбачені для перших 300 заявок).
  2. Починаючи з 501 заявки обмеження щодо вартості витрат на заходи з підготовки та реалізації проекту, не повинні перевищувати 15 % від вартості заходів з будівельних робіт – для пакету заходів «А», та 7,5 % (раніше було – 5%) від вартості заходів з будівельних робіт – для пакету заходів «Б».
  3. Тимчасове введення положень, що передбачають виплату частини гранту на підставі акту виконаних робіт й сплати бенефіціаром обов’язкового внеску, не чекаючи повного розрахунку ОСББ з підрядниками. Така норма буде поширена на ОСББ, що уже подали заявки та подадуть заявки на участь у 2020 році. Згодом, якщо застосування таких нововведень буде успішним, ці положення можуть бути введені в Програму на постійній основі.
  4. Поетапну виплату третьої частини гранту/покрокову верифікацію. Ці зміни дозволяють ОСББ звернутися до Фонду не більше трьох разів для відшкодування витрат на будівельно-монтажні роботи та інші затрати, які відносяться до третього траншу.

Починаючи з 21 квітня 2020 року, ОСББ повинні подавати заявки на участь в Програмі «Енергодім» за новими умовами.

Перехідний період

Якщо ОСББ вже подало заявку на участь (з усіма супровідними документами) за правилами Програми в попередній редакції, то оцінювання та розгляд документів відбуватимуться також за правилами Програми в тій редакції.

Навіть якщо ОСББ отримало заявку на доопрацювання в період змін до Програми, то виправлення треба робити за умовами редакції Програми, за якої було подано заявку.

Якщо ОСББ подає доопрацьовані документи за раніше поданими заявками після 21 квітня 2020 року, вони мають бути оформлені відповідно до вимог попередньої редакції Програми, чинної на момент подання заявки.

Наступні заявки, зокрема, заявка на затвердження проекту, ОСББ слід подавати за новою редакцією Програми, навіть  якщо заявку на участь Фонд затвердив до 21 квітня 2020 року.

Ознайомитись з новою редакцією Програми «Енергодім»:

Прокрутить наверх