Синее пламя газа на черном фоне

Природний газ став соціально значущим товаром… на два місяці

Кабінет Міністрів України опублікував на урядовому порталі постанову № 25 від 18 січня 2021 року, якою вводиться гранична ціна газу для побутових споживачів у лютому-березні 2021 року.

“Встановити з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року граничну ціну на природний газ за договорами поставки між побутовими споживачами і постачальниками, в тому числі постачальником “останньої надії”, на рівні 6 гривень 99 копійок за 1 куб. метр (з урахуванням ПДВ, плати за транспортування магістральними газопроводами до внутрішніх точок виходу з газотранспортної системи)”.

Щоб мати юридичні підстави для встановлення граничної ціни на природний газ, Кабмін вніс його до переліку соціально значущих товарів, затверджених постановою № 341 “Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення” від 22 квітня 2020 року.

Кабмін також змінив постанову № 809 “Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення постачальника “останньої надії” від 30 вересня 2015 року, щоб зобов’язати постачальника “останньої надії” не перевищувати встановлену граничну ціну продажу газу.

Крім того, Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), сьогодні схвалила рішення про зниження тарифів на розподіл газу до 1,79 грн за куб. м без ПДВ.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що рішення про встановлення граничної ціни на газ не означає, що Уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні. За його словами, без втручання в ситуацію вже у лютому кубометр газу міг би здорожчати до 12 грн.

«В умовах недосконалої конкуренції, монополізації ринку таке рішення є необхідним, аби збалансувати та спрямувати ринок на шлях розвитку, а не консервації монополій», – сказав Денис Шмигаль.

Як відзначив Прем’єр-міністр, ринок газу є незворотнім кроком, оскільки він покладає кінець монополізму та дає можливість людям обирати свого газопостачальника, щоб отримувати кращу ціну, послуги та сервіс.

Крім того, Денис Шмигаль повідомив, що надалі Уряд зобов’яже усі газопостачальні компанії представити свої річні продукти для населення, щоб люди змогли підписати річний контракт і заздалегідь розуміти ціни у платіжках.

«Це дасть можливість всім і заощадити в зимові місяці, і спланувати власний бюджет, і отримати найвигіднішу ціну на газ. Це європейський підхід, який діє в абсолютно усіх цивілізованих та розвинених країнах. І ми, попри тиск окремих спекулянтів та політиканів, також будемо рухатися цим шляхом», – підкреслив він.

Прем’єр-міністр також наголосив, що ті громадяни, які наразі мають річні контракти нижче за 6,99 грн/кубометр залишаться з цінами, зазначеними в контрактах.

Прокрутить наверх