ПриватБанк

ПриватБанк буде приймати заявки на участь у програмі “Енергодім”

Найбільший за розмірами активів в Україні ПриватБанк став третім банком-партнером Фонду енергоефективності у реалізації проектів з комплексної енергомодернізації житла за програмою “Енергодім”. Відповідну угоду було підписано 04 лютого в онлайн-форматі за участі Мінрегіону та міжнародних партнерів Фонду енергоефективності.

Співпраця між ПриватБанком та Фондом енергоефективності дозволить залучити більшу кількість ОСББ до програми “Енергодім” та полегшити процес участі у ній з огляду на те, що у банку одна з найбільших мереж відділень (понад 1700 відділень у більш ніж 600 населених пунктах).

«Переконаний, що ця подія стане додатковим стимулом для українців підвищувати енергоефективність свого житла. У той же час ми працюємо над спрощенням процесів погодження заявок від ОСББ і отримання ними фінансування заходів енергоефективності», – зазначив перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

В Україні близько 200 тисяч багатоповерхових будинків, з них 33 тисячі будинків створили ОСББ та є потенційними учасниками програми “Енергодім”, а близько 13 тисяч з них – клієнти ПриватБанку.

Нагадаємо, що програма “Енергодім” передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у багатоквартирних будинках у розмірі до 70% вартості заходів/робіт.

Станом на початок лютого Фонд отримав понад 350 заявок від ОСББ на участь у програмі “Енергодім”, вартість поданих проектів перевищила 2,5 млрд грн, а орієнтовний розмір грантів складе понад 1,7 млрд грн. Фонд розраховує, що до кінця весни поточного року буде реалізовано близько 50 таких проектів.

“Фонд розширює мережу банків-партнерів – ми розпочинаємо співпрацю з однією з найбільших банківських установ в Україні – ПриватБанком, що створює певну конкуренцію на ринку. Ми переконані, що така співпраця дозволить збільшити кількість проектів та зробити житловий сектор більш енергоефективним” – прокоментувала директорка Фонду Юлія Головатюк-Унгуряну. 

Зауважимо, що Фонд енергоефективності не вимагає отримання кредиту та не обмежує ОСББ у виборі банку, якщо у цьому є потреба. Тобто, співвласники можуть взяти кредит як у банках-партнерах Фонду, так і в інших банках або фінансових установах. Водночас ОСББ можуть залучити підрядників на умовах відстрочки/розстрочки і розрахуватися з ними грантами Фонду.

На сьогодні держава вклала у статутний капітал Фонду енергоефективності 2,7 млрд грн, ще 100 млн грн передбачено у Державному бюджеті на 2021 рік. До того ж за угодами з ЄС донори також передбачили грантову допомогу Україні у розмірі 100 млн євро. Разом цих коштів вистачить, щоб реалізувати близько півтори тисячі проєктів енергомодернізації багатоквартирних будинків.

Прокрутить наверх