Засідання Київської міської ради, 04 листопада 2021 року

Відтепер кияни зможуть брати участь у плануванні громадських просторів

04 листопада Київрада затвердила “Положення про публічні консультації під час планування громадських просторів”. Відтепер кияни зможуть прямо впливати на облаштування громадських просторів, їх наповнення тощо.

Положення передбачає, що представники влади, за певною процедурою, мають проводити публічні консультації при створенні, реконструкції чи благоустрої публічних просторів. Громада зможе ініціювати проведення консультацій, входити до складу робочої групи, організовувати публічні заходи із залученням модераторів. Механізм проведення публічних консультацій включає аналіз зацікавлених сторін, аналіз потреб за соціологічним методом, моделювання сценаріїв розвитку простору, візуалізації даних. Результати та звіт про розгляд пропозиції будуть публікуватися на вебпорталі територіальної громади міста.

За словами заступника міського голови – секретаря Київради Володимира Бондаренка, положення розроблено відповідно до стандартів та рекомендацій Ради Європи про участь громадян у процесах прийняття рішень та принципів ефективного демократичного урядування.

“Громадський простір створюється з метою забезпечення умов для відпочинку та задоволення соціальних потреб громадян, а також сталого та гармонійного розвитку міста. Необхідно проводити публічні консультації, які допомагають визначити потреби та побажання киян. Міська влада виступає на захисті інтересів територіальної громади та враховує їх пропозиції під час підготовки завдань, проєктування, конкурсу та затвердження обсягів робіт щодо створення сучасних міських просторів для дозвілля людей. Важливо удосконалювати інструменти комунікації з громадою та підвищувати рівень прозорості та відкритості органів місцевого самоврядування. У положенні врегульовано визначення публічних просторів, об’єктів публічних просторів, процедуру організації, проведення та врахування результатів публічних консультацій”, – зазначив Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови додав, що публічні консультації проводяться шляхом збору від зацікавлених сторін пропозицій у письмовій або електронній формі. Ініціаторами публічних консультацій можуть бути:

– Київська міська рада, Київська міська державна адміністрація, районні в місті Києві державні адміністрації, підприємства, установи, організації комунальної власності;
– члени територіальної громади, які досягли 16-річного віку та на законних підставах проживають у межах міста Києва, через формування ініціативної групи у складі не менше трьох осіб та збору не менше 100 підписів на підтримку проведення публічних консультацій щодо об’єктів загальноміського значення, та 30 підписів – для об’єктів у межах одного мікрорайону;
– органи самоорганізації населення, на території яких знаходиться об’єкт громадського простору щодо якого ініціюються публічні консультації.

Дія положення поширюється на пішохідні зони, парки, рекреаційні зони, сади, сквери, спортивні та дитячі майданчики, майдани, площі, бульвари, громадські будівлі споруди та комплекси (які знаходяться у комунальній власності), пляжі, набережні, території, прилеглі до пам’яток культурної та історичної спадщини.

За словами депутатки Київради Євгенії Кулеби, це рішення прогресивне та сучасне, адже створюватимуться якісні публічні простори в інтересах людей та враховуватимуться потреби містян. Цим рішенням створюються умови для активізації громади та залучення жителів до реалізації проєктів разом з представниками влади.

Проєкт Положення про публічні консультації під час планування громадських просторів

Прокрутить наверх