Револьверний фонд

Револьверний фонд замість «теплих кредитів» або де взяти гроші

Асоціація ОСББ та ЖБК міста Києва створила Револьверний фонд, який буде надавати поворотну фінансову допомогу об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельним кооперативам для сплати їх частки у програмах співфінасування енергомодернізації та капітальних ремонтів будинків, а також на ліквідацію аварійних ситуацій.

Передумовою стало скорочення фінансування програми «Теплі кредити», у якій на 2021 рік не передбачені видатки на проведення енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках. Зазвичай ОСББ брали «теплі кредити», щоб зменшити фінансове навантаження при участі у програмах співфінансування «70 на 30» чи «Енергодім». Тож виникла необхідність у фінансовому ресурсі, який був би доступним як з точки зору його вартості, так і з точки зору організаційної простоти отримання коштів.

«Револьверний механізм» функціонування фонду працює наступним чином: одне ОСББ, взявши фінансову допомогу, протягом певного терміну її повертає, що дає можливість ці гроші отримати іншому ОСББ. Кошти надаються на умовах безвідсоткової позики.

Про роботу Револьверного фонду розповідає голова правління Асоціації Валерій Нікітченко.

Прокрутить наверх