Програма співфінансування енергоефективних заходів "70 на 30"

Оголошено результати конкурсу за програмою співфінансування “70 на 30”

Сьогодні відбулося засідання комісії для проведення конкурсу проектів із реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також у кооперативних будинках (ЖБК), під час якого ухвалено рішення щодо результатів Конкурсу енергоефективних проектів, які будуть реалізовані у 2021 році.

Оцінивши проекти учасників відповідно до критеріїв, затверджених Положенням про конкурс, конкурсна комісія одноголосно ухвалила рішення про визнання переможцями 67 ОСББ та ЖБК.

Загальна вартість робіт, передбачених проектами-переможцями становить 156,9 млн грн, з них частка бюджетного фінасування складає близько 98,2 млн грн, а внески співвласників становлять 58,7 млн грн. Роботи на об’єктах переможців 2021 року будуть виконуватися в межах наявних бюджетних призначень.

Рейтингова таблиця конкурсних пропозицій на 2021 рік

Адресний перелік об’єктів переможців буде затверджений розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та оприлюднений відповідно до порядку проведення конкурсу в газеті Київської міської ради “Хрещатик”.

Загалом для участі в конкурсі цього року було прийнято 161 проект. Проекти, які не увійшли до числа переможців, можуть бути реалізовані в поточному році за умови, якщо Київрада прийме рішення про виділення додаткових коштів на зазначені цілі.

Наразі Департамент житлово-комунальної інфраструктури подав бюджетний запит на додаткове фінансування цієї програми в поточному році на 50 млн грн. Виділення цих коштів дозволить реалізувати енергоефективні заходи за проектами ще близько 30 учасників.

Також Комісія ухвалила рішення про те, щоб доручити КП “ГВП” протягом двох місяців з моменту проведення тендерних процедур, але не пізніше 1 червня, визначити економію бюджетних коштів на реалізацію проектів, які вже стали переможцями. Це буде додатковий ресурс, що дозволить додати до числа переможців ще кілька проектів.

Програма співфінансування енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках “70 на 30” діє з 2015 року. Згідно з нею ОСББ та ЖБК міста Києва отримують з міського бюджету фінансування 70% вартості проекту енергомодернізації будинку, перед цим провівши роботи на 30% вартості проекту.

Нагадаємо, що у рамках програми “70 на 30” у 2020 році також не вистачило коштів на 86 проектів, що були подані на конкурс.

Загалом конкурсний підхід у програмі створює невизначеність у плануванні та реалізації енергоефективних заходів. ОСББ та ЖБК змушені відкладати проведення робіт на наступний рік, та найбільше шкода коштів, витрачених на участь у конкурсі.

Асоціація ОСББ та ЖБК міста Києва вже вносила пропозиції збільшити бюджет програми замість видавати субвенції на ремонти будинків, бо програма стимулює людей до самоорганізації та відповідального ставлення до будинку. Водночас навіть невеликий шанс отримати безкоштовний ремонт за рахунок платників податків демотивує мешканців.

Щоб допомагати співвласникам здійснювати енергоефективні заходи у занедбаних будинках чи з низькою платоспроможністю (наприклад, коли у ньому проживає багато пенсіонерів), можна запровадити диференційований підхід. Зокрема, співфінансування для таких будинків може виглядати як 80/20, для всіх інших – 70/30.

Прокрутить наверх