Дахова сонячна електростанція на багатоповерховому будинку

Як київські ОСББ розвивають сонячну енергетику

На даху багатоповерхівки на проспекті Шухевича, 30 встановили дахову сонячну електростанцію потужністю 300 кВт за рахунок коштів інвестора. Про це повідомив начальник відділу з комунікацій D.Solutions Антон Ковалишин.

Проект реалізувало об’єднання співвласників багатоповерхового будинку «Буревісник-плюс» спільно з компанією «Аврора Терм». Інвестор відремонтував дах будинку з 14 під’їздами і побудував сонячну електростанцію.

«Інвестор платить за оренду даху 40 тисяч грн на рік. Цього вистачає, щоб оплатити постачання електроенергії для місць загального користування: освітлення під’їздів, роботу ліфтів та насосів в підвалі. Відповідно жителі отримують новий дах, його регулярний ремонт і здешевлення комунальних платежів», – розповів Ковалишин.

Згенеровану СЕС електроенергію інвестор продає за «зеленим» тарифом.

«Якщо у вас розумне ОСББ, як це, то у вас в під’їзді вже використовується LED-освітлення, датчики руху, датчики відкриття дверей, центральний хаб… Найближчим часом сонячна енергетика прийде в міста, тому не зволікайте, вивчайте досвід, робіть собі. Якщо у вас ще немає ОСББ – то ось вам ще один привід його створити», – зазначив Ковалишин.

«Це гарний приклад для інших ОСББ про те, як подбати про модернізацію, де знайти на це кошти та ще й зробити внесок у розвиток розподіленої генерації «чистої» енергетики. Все це – із вигодою для бюджету ОСББ та мешканців», – прокоментував Голова Держенергоефективності Костянтин Гура.

«Такі проекти потрібно широко масштабувати у містах, демонструвати переваги встановлення дахових СЕС і взаємовигідно співпрацювати з інвесторами», – додав заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Нагадаємо, що першим київським ОСББ, яке встановило сонячну електростанцію на багатоповерховому будинку, було «Оберіг на Позняках» на проспекті Бажана, 16.

Прокрутить наверх