Вітроелектростанція у Великобританії, побудована через краудфандінг

Споживачі у Великобританії збудували власну вітроелектростанцію

У Великобританії споживачі збудували вітрову електростанцію на зібрані через краудфандінг (англ. – crowdfunding, crowd – громада, гурт, натовп; funding – фінансування) 2,6 млн євро.

Перша вітроенергетична установка Сполученого Королівства Graig Fatha, якою буде управляти Ripple Energy, належить 907 приватним особам і вже почне працювати з нового року.

Краудфандінг для відновлюваних джерел енергії набуває широкого поширення в Європейському Союзі. Кооперативна модель використовувалася раніше і у Великобританії, але Graig Fatha привносить інновації, тому що споживачі будуть власниками вітроелектростанції.

Очікується, що кожний домовласник заощадить у середньому 272 євро на рік і знизить свій рахунок на 30%. Скорочення вуглецевого сліду спільноти оцінюється у тисячу тонн CO2.

Відсоток економії для власників Graig Fatha – це різниця між оптовою ціною на електроенергію і низькою і стабільною вартістю експлуатації вітроелектростанції.

“Чим більше вітроелектростанцій, тим більше екологічно чистої електроенергії з нульовим викидом вуглецю і тим більш значною буде економія, – пояснюють у Ripple. – Незабаром ми плануємо будувати другу вітрову турбіну – попит надзвичайно високий”.

Як повідомили у Ripple, через зростання оптових цін на електроенергію в останні місяці економія буде значно вище, ніж початкові оцінки, коли зареєструвалися перші зацікавлені особи. Зростання цін на електроенергію збільшує економію.

За попередніми підрахунками економія тоді становила менше 0,047 євро за кВт-год протягом першого року, а тепер, через 15 місяців, Ripple очікує, що економія складе близько 0,094 євро за кВт-год, принаймні, протягом першого року експлуатації вітроелектростанції.

Термін служби вітроенергетичної установки становить 25 років.

ВЕС не буде безпосередньо постачати електроенергію своїм власникам. Вона буде продаватися кооперативу Energy, який постачатиме електрику власникам зі знижкою.

Знижка залежить від кількості виробленої енергії, від цін на електроенергію і розміру частки у вітроелектростанції. В середньому кожен власник заплатив за свою частку 2583 євро.

“Середньостатистичне домогосподарство Великобританії споживає близько 2900 кВт-год електроенергії на рік. Постачання такої кількості електрики від партнера Ripple, кооперативу Energy, коштуватиме близько 908 євро. А з урахуванням додаткової економії за рахунок володіння часткою вітроелектростанції, власники зможуть заощадити 0,094 євро за кВт-год, помножених на 2900 кВт-год виробленої електроенергії у рік”, – прокоментували у компанії.

Уряд Уельсу, який співпрацює з Ripple, заявив, що хоче вивчити, чи може споживча модель допомогти генерувати більше енергії з відновлюваних джерел.

Прокрутить наверх