Програма "Теплі кредити"

Теплі кредити: бути чи не бути?

Міністерство розвитку громад та територій України розглядає два сценарії щодо “теплих кредитів”. Про це розповів перший заступник міністра Василь Лозинський.

“Ми спілкуємося з нашими колегами з Міненергетики, щоб зрозуміти, як правильно зробити. Можливо, 2021 рік має стати перехідним: треба дати всім зрозуміти, що програма “теплі кредити” завершується, а з 2022 чітко працюємо за програмою “Енергодім”. Це один варіант. Другий більш радикальний: повністю зупинити видачу “теплих кредитів” у 2020 році, а з 2021-го – діє лише програма Фонду енергоефективності. Ми аналізуємо, наскільки люди до цього готові”, – зазначив Лозинський.

За його словами, Мінрегіон вважає, що необхідно впроваджувати комплексні енергоефективні заходи, і має бути одна державна програма.

“На рахунках Фонду енергоефективності є 2,7 млрд грн, які держава Україна сплатила, кошти фонду розміщені для зручності у двох банках. Ми готові до реалізації проектів. Є певний період, за який люди мають звикнути до підготовки проектів, до їх написання. Є деякі бюрократичні моменти. Але уже маємо 200 проектів на суму 1,3 млрд грн”, – сказав заступник міністра.

Нагадаємо, раніше Міненерго пропонувало Кабінету Міністрів України продовжити дію “теплих кредитів” ще на рік, визнаючи популярність цієї програми у населення.

“Ми обговорили необхідність продовження цільової програми з енергоефективності “Теплі кредити” ще на рік. Ми вважаємо, це дуже позитивна і соціально направлена програма, яка довела свою ефективність”, – наголосила в. о. міністра Ольга Буславець.

Прокрутить наверх