Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль

Уряд планує запустити “хвилю реновації” житлових будинків

Під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля 19 січня у режимі відеоконференції відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в межах ініціативи Європейської Комісії “Європейський зелений курс”.

У заході взяли участь члени Уряду, народні депутати України, представники Офісу Президента України, Ради національної безпеки і оборони, експертного середовища та бізнесу.

Європейський зелений курс передбачає, що країни мають розвиватись на основі інноваційних технологій, що не шкодять довкіллю. ЄС ставить перед собою амбітні цілі – досягнення повної декарбонізації будівель (без споживання нафти, газу та вугілля) до 2050 року.

За словами Прем’єр-міністра, Україна продовжує активний діалог із ЄС щодо формування та реалізації політики Європейського зеленого курсу, зокрема, у сфері циркулярної економіки та органічного землеробства, захисту довкілля, енергетики та енергоефективності, транспорту тощо.

“Наша країна має потенціал до виробництва чистої енергії та визначена одним із потенційних партнерів ЄС щодо виробництва та постачання водню. Тому ми налаштовані на розвиток водневих технологій і створення водневої екосистеми”, – зазначив Денис Шмигаль.

Основними напрямками діяльності міжвідомчої робочої групи є координація діяльності щодо подолання наслідків зміни клімату, вироблення підходів для суттєвого скорочення викидів парникових газів у відповідних секторах економіки й механізмів “зеленого” енергетичного переходу, розвиток сфери використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, впровадження ресурсоефективного будівництва та транспортної декарбонізації міст.

“Україна має синхронізувати власні стратегії розвитку з принципами Європейського зеленого курсу. Зокрема, це стосується напрямів, якими опікується Мінрегіон, а саме – підвищення енергоефективності будівель і систем тепло- та водопостачання”, – наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

У Європі, так само як і в Україні, близько 40% споживання енергії – житлові будинки. Тому саме підвищення енергоефективності, зокрема, запуск “Хвилі реновації” житлових та громадських будівель, стало для Європи одним із пріоритетних напрямів реалізації Європейської зеленої угоди.

“Мінрегіон уже розробляє необхідні національні стратегічні документи. Невдовзі на розгляд Уряду буде представлено проєкт Стратегії термомодернізації будівель до 2050 року, яка окреслить політику держави в цій сфері та дасть відповіді на питання, що саме ми будемо робити і які очікуємо результати. Щоб втілити цю стратегію у життя Мінрегіон працює над Державною цільовою програмою до 2030 року. Цей документ буде містити конкретні кроки щодо термомодернізації житлових будинків, строки та необхідні ресурси”, – зазначив Олексій Чернишов.

Прокрутить наверх