Засідання Кабінету Міністрів України 11 серпня 2021 року

Уряд знизить тариф на електроенергію для населення з 1 жовтня

Тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше 250 кВт*год на місяць, буде знижено до 1,44 грн за кВт*год. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Уряду 11 серпня.

Для домогосподарств з місячним рівнем споживання більше 250 кВт*год тариф на електроенергію залишиться без змін. Нові правила почнуть діяти з 1 жовтня 2021 року.

Зниження тарифу стало можливим завдяки переходу від товарної до фінансової моделі ПСО (покладення спеціальних обов’язків із забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії).

Прем’єр-міністр також зупинився на питаннях щодо тарифів на газ.

«НАК «Нафтогаз» запустив тарифний план «Комфортний сезон». За цим планом кубометр газу буде коштувати 7,96 грн з ПДВ незалежно від того, якою буде ринкова ціна на біржах. Тарифний план діє з 1 жовтня 2021 року до 30 квітня 2022 року. Це дійсно дуже вигідна пропозиція, адже ми бачимо, що ціни на газ на європейських біржах майже досягли 20 гривень за кубічний метр блакитного палива», – заявив Денис Шмигаль.

Він також додав, що НАК «Нафтогаз» пропонує вигідний тариф для комунальних підприємств, які забезпечують населення теплом та гарячою водою.

«Можна на рік зафіксувати тариф і платити по 7 гривень 42 копійки за кубометр газу. Закликаю місцевих керівників не гаяти час і скористатися вигідними пропозиціями, які дозволять їм збалансовано вирішити питання з тарифами на тепло, які вони тепер встановлюють», – наголосив очільник Уряду.

Прокрутить наверх