Робоча зустріч ОСББ та ЖБК Святошинського району з представниками Київводоканалу та Київтеплоенерго 01 липня 2021

Особливості та варіанти укладання нових договорів на комунальні послуги

01 липня за ініціативи Асоціації ОСББ та ЖБК Святошинського району відбулася робоча зустріч з представниками Київводоканалу та Київтеплоенерго. Основні питання, які розглядалися, – укладання нових договорів, нові правила нарахувань та обслуговування.

Пропонуємо докладний звіт голови правління асоціації Юлії Светенко.

Для ОСББ/ЖБК є два варіанти договорів – індивідуальні та колективний споживач. Індивідуальний (публічний) договір автоматично застосовується для усіх споживачів через публікацію тексту договору на сайті постачальника (протягом 1-го місяця з моменту публікації). Водоканал вже опублікував ці договори, і з 01 липня 2021 року вони почали діяти.

Що це означає?

По воді мешканці отримають в серпні за липень платіжки на кожну квартиру окремо, ОСББ/ЖБК отримає рахунок за своє внутрішнє водоспоживання. Мешканці отримають платіжку з двома рядками: споживання за лічильником або нормативне та абонентська плата. ОСББ/ЖБК – аналогічно. Абонентська плата встановлена за обслуговування (сюди входить робота інспекторів, проведення розподілення, нарахування, робота операторів кол-центру та вайбер-ботів, друк і доставка квитанцій, робота аварійки, обслуговування ЗБЛ лічильника). Щодо лічильника – входить не тільки повірка, але ще й закладається вартість встановлення (якщо відсутній) і ремонту. Від повірки можна відмовитись, але інша частина залишиться. Максимальний розмір абонплати 33 грн. Для кожного будинку абонплата буде розрахована індивідуально. Нараховується на квартиру, а не на куби води.

Колективний споживач – автоматично не встановлюється, і не продовжується. Якщо ви хочете зберегти для свого ОСББ/ЖБК цей формат договору – потрібно ОБОВ’ЯЗКОВО прийняти про це рішення на зборах співвласників. Якщо наразі рішення такого немає, але ви його плануєте найближчим часом – Київводоканал готовий прийняти гарантійний лист і почекати, поки будуть проведені загальні збори (КТЕ такого рішення ще не озвучував).

Окреме питання по договору на гарячу воду будинкам, у власності яких є ІТП. Єдиний варіант отримувати гарячу воду – ВИКЛЮЧНО через колективного споживача на тепло в гігокалоріях.

Які можливі варіанти окремо для холодної води, гарячої води і тепла?

Варіант 1 ХВ. Наразі ви на індивідуальних договорах по холодній воді. Вам потрібно повідомити мешканців про нові договори та підвищення тарифу, вони публічні і письмової форми не потребують, але можливо підписати їх і в паперовому вигляді. Київводоканал надає по запиту друковані форми на весь будинок. Вирішити правлінням, чи самостійно ви будете обслуговувати ЗБЛ, і якщо так – невідкладно звернутися до Київводоканалу. Укласти новий договір на ОСББ.

Варіант 2.1 ХВ. Наразі ви – колективний споживач холодної води, але ви бажаєте перейти на індивідуальні договори. Потрібно скласти і передати до Київводоканалу перелік усіх лічильників по квартирам з показаннями, за якими ОСББ/ЖБК припиняє нарахування, і з яких далі почне нараховувати Київводоканал. Додатково ви можете організувати для своїх мешканців перехід на індивідуальні договори.

Варіант 2.2 ХВ. Ви бажаєте залишитись колективним споживачем. Потрібно терміново провести загальні збори з цим питанням у порядку денному та надати витяг з протоколу з відповідною заявою до Київводоканалу. До зборів надіслати гарантійний лист з проханням відстрочки.

Варіант 1 ГВП. Без власного ІТП. Наразі ви на індивідуальних договорах. Договори переукладаються автоматично.

Варіант 2 ГВП. Без власного ІТП та договір колективного споживача. Діємо за варіантами 2ХВ після публікації текстів договорів.

Варіант 3 ГВП. З власним ІТП. Незалежно від того, яка модель договору використовувалася, відтепер для вас можливий договір лише колективного споживача. Чекаємо від КТЕ алгоритму переходу для цього варіанту. Єдиний варіант індивідуальних договорів на ГВП – передати свій ІТП безоплатно в КТЕ (вже є випадки, вирішується процедура індивідуально).

Варіант 1 ТП. Майже повністю співпадають з варіантами по ХВ. Єдина відмінність – ще немає текстів договорів. Тому чекаємо і працюємо за поточними. З непідтвердженими поки що даними – по теплу будуть виставляти передплату приблизно 10 грн за метр площі. Також по теплу буде нова «фішка», що вже давно в методиці 315, але ще мало де застосовувалася. Стосується тих квартир, що грілися за рахунок сусідів. При нарахуваннях квартирам з індивідуальними договорами при споживанні тепла меншому, ніж 50% від середнього по будинку, буде виставлятися сума 50% середнього по будинку. І ця сума не буде перераховуватися в майбутньому ні за яких умов. При цьому цей обсяг буде відніматися від ЗБЛ тепла і зменшувати розподілення на МЗК.

Додатково рекомендую використовувати загальнобудинковий електронний кабінет від КТЕ, де відповідальна особа вносить покази індивідуальних лічильників квартир по теплу і гарячій воді. Такого інструменту немає в інших постачальників комунальних послуг, він дуже простий і дуже корисний для будинків з індивідуальними лічильниками.

Таким чином, в будинку з власним ІТП (це стосується і ЦТП) самою поширеною очікується ситуація, коли по теплу будуть індивідуальні договори, а по гарячій воді – колективний споживач.

Юлія Светенко, голова Асоціації ОСББ та ЖБК Святошинського району

Прокрутить наверх