Засідання Кабінету Міністрів України 23 грудня 2021 року

Велика термомодернізація та онлайн-система комунальних послуг

З утеплення 5 тисяч багатоквартирних будинків наступного року розпочнеться програма Президента України “Велика термомодернізація”. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Уряду 23 грудня.

“Метою програми є скорочення втрати тепла й споживання газу, що, відповідно, допоможе знизити суми в платіжках населення та посилить енергетичну незалежність України”, – зазначив Денис Шмигаль.

Уряд під час засідання схвалив проєкт закону, який дозволить системно та оперативно розвивати програму енергомодернізації в Україні. Завдяки цим змінам розвитку набуде також система енергетичного менеджменту будівель.

“Документом пропонується спростити порядок створення ОСББ та скоротити кількість процедур та час, необхідні для початку проекту з термомодернізації житлових будинків”, – зауважив Прем’єр-міністр.

Глава Уряду додав, що спільно з міжнародними партнерами Україна планує також підвищувати енергоефективність шкіл, лікарень, садочків, бюджетних та комунальних установ.

Також Кабінет Міністрів України схвалив проєкт постанови “Про утворення міжвідомчої робочої групи з питань створення єдиної інформаційно-аналітичної системи з надання житлово-комунальних послуг “Простір житлово-комунальних послуг”.

“Сьогодні ми утворили міжвідомчу робочу групу, яка займатиметься запуском онлайн-системи під назвою “Простір житлово-комунальних послуг”. Це буде єдиний інструмент, де громадяни зможуть одразу отримати всі послуги, пов’язані зі сферою житлово-комунального господарства”, – відзначив Прем’єр-міністр.

Система має упорядкувати роботу всіх постачальників комунальних послуг, дасть можливість прозорого управління житловим фондом та будинком, а також можливість онлайн замовлення та оплати комунальних послуг.

Крім того, за словами Дениса Шмигаля, громадяни матимуть змогу повідомляти про порушення у сфері благоустрою, а держава отримає системні та верифіковані дані про ситуацію в житлово-комунальній сфері. 

Прокрутить наверх