Присяга мера Віталія Кличка у Київраді

Чи спроможна київська влада фінансувати модернізацію будинків

19 квітня відбулася відеоконференція щодо фінансування програми енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках “70/30”, у якій взяли участь представники десяти районних асоціацій ОСББ та ЖБК міста Києва, експерти, а також депутати Київради.

Нагадаємо, що конкурсна комісія ухвалила рішення про визнання переможцями 67 ОСББ та ЖБК із 161, які взяли участь у конкурсі за програмою “70/30”. В черговий раз постало питання: що робити тим, хто не переміг?

Співвласники будинків взяли кредит та виконали свої 30% робіт, але фінансування 70% від міста так і не дочекалися. Деякі ОСББ брали участь у конкурсі вже вчетверте.

З кожним роком кількість ОСББ та ЖБК, які готові вкладати кошти в енергоефективність будинків зростає, натомість київська влада не квапиться збільшувати бюджет програми.

У всьому світі енергоефективність є пріоритетним напрямком розвитку економіки міст і країн. А після спроби “тарифного геноциду” на початку цього року багато киян зрозуміли, що енергомодернізація будинків – єдиний спосіб зменшити свої витрати на комунальні послуги.

За результатами відеоконференції було вирішено направити звернення до депутатів Київради та мера Кличка з вимогою виділити додаткові кошти на програму “70/30”, щоб профінансувати усі проекти, подані на конкурс у цьому році. Крім того, взагалі скасувати конкурсний підхід, як такий, що створює невизначеність та розчарування серед співвласників.

Минулого року на виборах обрані мер та депутати обіцяли підтримувати та розвивати програми модернізації житлового фонду Києва. Відповідальним співвласникам – відповідальна влада!

Прокрутить наверх