Відключили світло

В Україні знову дозволили відключати боржників від комунальних послуг

Набули чинності зміни до законодавства, якими скасовано заборону на час карантину обмежувати надання житлово-комунальних послуг у разі наявності заборгованості.

Відтепер така заборона діятиме лише в тих регіонах, де офіційно встановлений найвищий рівень епідеміологічної небезпеки. Водночас постачальники отримали право відключати боржників через 30 днів після того, як регіон вийде з “червоної” зони карантину.

Зокрема, в законі зазначено, що на території регіонів України, на яких установлений “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), на період дії “червоного” рівня епідемічної небезпеки та протягом 30 днів з дня його скасування забороняється припинення / зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.

При цьому, як і раніше, на час дії карантину заборонено нарахування та стягнення штрафів / пені за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, а також примусове виселення боржників з належного їм житла під час виконання рішень судів щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Щоб відновити подачу комунальних послуг у разі відключення, побутовим споживачам, крім погашення заборгованості, доведеться також сплатити послугу повторного підключення.

Згідно з даними Державної служби статистики України, борги населення за комунальні послуги станом на кінець червня становили понад 66 млрд грн.

Прокрутить наверх