Водневі випробування газових мереж

Переходимо на водень: в Україні почали тестування газових мереж

На полігонах Регіональної Газової Компанії у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській та Харківській областях завершився перший етап випробувань газових мереж на сумісність роботи з воднем. В ході експериментів на закритих ділянках газопроводів концентрація водню становила 99%. Це один з найвищих в Європі показників при тестуванні систем, розрахованих на транспортування природного газу.

«Ми підготувалися як з точки зору безпеки, так і співпраці з вченими для аналізу даних – тобто готові до будь-яких несподіванок. Тому і вирішили почати з 99% водню. Випробування газових систем практично чистим воднем дозволяють нам відразу зрозуміти масштаб проблем: наскільки зношені газопроводи, які хімічні процеси з матеріалами системи відбуваються», – сказав керівник водневого проєкту, директор департаменту стратегічного планування РГК Станіслав Казда.

Завдяки високій концентрації водню вже в перші дні експериментів були отримані дані, які дозволили фахівцям провести коригування обладнання газових полігонів. Після чого падіння тиску водню в газопроводах зменшилося в 5-6 разів.

Перший експеримент з 99% воднем в газових мережах було проведено 6 серпня на полігоні в Житомирській області. Потім почалися випробування в Івано-Франківській, Дніпропетровській, Волинській та Харківській областях.

Програма по дослідженню роботи газових систем з воднем складається з трьох етапів. Перші два – це польові випробування зі статичними й динамічними експериментами на полігонах. Динамічні експерименти почнуться на другому етапі проєкту, і полягають у вивченні впливу газоводневих сумішей на звичайне газове обладнання.

Польові випробування на полігонах РГК триватимуть до середини 2022 року, і дозволять оцінити специфіку використання водню і газоводневих сумішей протягом двох опалювальних періодів.

Третій етап – це аналіз даних, отриманих на полігонах, в лабораторіях наукових партнерів водневого проєкту РГК.

Регіональна Газова Компанія реалізує проєкт по використанню водню в газорозподільних мережах в рамках Європейської водневої стратегії. Завдяки своєму потенціалу у виробництві та транспортуванні водню Україна названа пріоритетним партнером ЄС у реалізації Європейської водневої стратегії та постачанні екологічного енергетичного ресурсу на європейський ринок.

Воднева стратегія складає невід’ємну частину Європейської зеленої угоди. Ця масштабна ініціатива покликана перетворити Європу на перший кліматично нейтральний континент до 2050 року. Для її втілення ЄС планує поступово скорочувати кількість вуглецевих викидів та зрештою відмовитися від викопного палива.

Джерело: Energy Club

Прокрутить наверх