Депутат Київської міської ради Михайло Терентьєв

Як ОСББ отримати земельну ділянку під своїм будинком

На це питання відповів депутат Київської міської ради та голова постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Михайло Терентьєв. У своїх публікаціях та виступах у сесійній залі він неодноразово наголошував на тому, як важливо мешканцям ОСББ отримати право постійного користування ділянкою під своїм будинком та розпоряджатися майном і територією виключно за власними потребами.

Отже, алгоритм отримання земельної ділянки.

1. Спочатку необхідно звернутись до Київської міської ради з відповідним клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. У клопотанні зазначаються такі відомості про земельну ділянку: місце розташування (адреса), кадастровий номер, орієнтовний розмір, цільове призначення, вид права, на якому зацікавлена особа має намір одержати земельну ділянку.

Приклад клопотання

2. Департамент земельних ресурсів проводить експертизу всієї документації.

3. Проект рішення або про відмову у наданні дозволу, або про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою передається на розгляд постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин, а також на розгляд постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

4. Далі проект рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки розглядається на засіданні Київради.

5. Після отримання рішення Київської міської ради про надання дозволу на розробку проекту землеустрою мешканці ОСББ за свої кошти розробляють цей проект, який затверджується Департаментом містобудування та архітектури і Департаментом земельних ресурсів.

6. Затверджена документація подається до Головного управління Держгеокадастру у м. Києві для державної реєстрації земельної ділянки.

7. У Департаменті земельних ресурсів готується проект рішення вже про надання у постійне користування земельної ділянки ОСББ, що також розглядається спочатку на комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин, а потім на сесії Київради.

8. ОСББ оформлює земельну ділянку в постійне користування.

Прокрутить наверх