Рієлтори

Новий законопроект щодо оренди та продажу нерухомості

До Верховної Ради надійшов на розгляд Проект Закону «Про рієлторську діяльність в Україні» № 3618, яким хочуть вивести з тіні операції з нерухомістю. В ЗМІ поширена інформація, що законопроектом дозволено купувати/продавати чи орендувати/ здавати в оренду нерухомість лише через рієлторів.

За повідомленням одного з ініціаторів законопроекту, голови комітету з питань економічного розвитку, народного депутата Дмитра Наталухи, участь рієлтора при укладенні правочину з об’єктом нерухомості не є обов’язковою. Те саме стосується і заповнення інформаційного паспорту об’єкту нерухомості – він може заповнюватись не лише рієлтером, але і власником безпосередньо.

Згідно з текстом законопроекту, операції з нерухомістю можуть здійснювати і рієлтори, і інші уповноважені відповідно до закону особи, зокрема власник нерухомості, уповноважений ним адвокат, нотаріус, довірена особа.

Депутати вважають, що прийняття закону сприятиме якісному наданню послуг у сфері рієлторської діяльності та належному проведенню операцій з нерухомим майном, забезпечить систематизацію та швидкий пошук перевіреної інформації про нерухоме майно (юридичної, технічної, цінової, тощо), надасть можливість користуватися зручними сервісами при проведенні операцій з об’єктами нерухомості.

«З метою забезпечення прозорості, достовірності та доступу до інформації та послуг у сфері рієлторської діяльності, накопичення, обробки, систематизації та пошуку відомостей про об’єкти нерухомості, формування єдиної інформаційної бази даних про об’єкти нерухомості та операції з ними пропонується запровадити Єдину інформаційну базу даних як багаторівневу інформаційно-телекомунікаційну систему, що містить у своєму складі бази даних, інформаційні ресурси та зручні сервіси», – йдеться в тексті законопроекту.

Також рієлтори будуть зобов’язані пройти професійну підготовку та скласти кваліфікаційний іспит. За роботу без рієлторського свідоцтва передбачено штраф від 8500 до 17000 гривень із конфіскацією прибутку. 

Крім того, передбачається, що рієлторами буде проводитись паспортизація об’єктів, без якої розміщення та поширення реклами буде незаконним. Реклама нерухомості повинна містити в собі номер інформаційного паспорта об’єкта. За невиконання цієї вимоги законопроект передбачає штраф у розмірі 47200 гривень.

Прокрутить наверх