Президент Зеленський, прес-марафон 26 листопада 2021 року

Зеленський готує реформу з енергомодернізації на 300 мільярдів

Президент України Володимир Зеленський під час прес-марафону “30 питань до Президента України” у минулу п’ятницю, 26 листопада, анонсував програму термомодернізації житлового фонду та громадських будівель на 100 млрд грн на найближчі три роки.

“Реформа з термомодернізації для держави коштуватиме 300 млрд грн. Це все, що ми маємо зробити: будинки, школи, комунальні об’єкти… Це складна реформа, таких коштів на сьогодні немає. Але для мене та майбутньої влади це єдиний вихід, і єдина, найважливіша на сьогодні реформа для енергонезалежності держави. Я вважаю, що ми можемо це зробити. На найближчі три роки ця сума становитиме 100 млрд грн”, – сказав Зеленський.

Президент додав, що план реалізації зазначеної програми має бути розписано на п’ять років через можливе припинення транзиту газу Російською Федерацією у 2025 році.

“Виклик  номер один – 2025 рік, коли закінчується контракт на транзит газу. Гадаю, це буде складний момент, тому ми маємо швидко впроваджувати реформу термомодернізації. І не так, як було раніше – 10, 20, 30 будинків. Ми продемонструємо серйозні кроки у термомодернізації наступного року і через рік… Це буде кілька тисяч багатоповерхівок у найближчі два роки, і ми покажемо, що такі будинки споживають удвічі менше газу”, – зазначив Зеленський.

За його словами, на роботу до Офісу Президента та Міністерства економіки вже взято фахівців, які займатимуться лише цією реформою.

Крім того Президент заявив, що українцям варто відмовитися від споживання газу та замінити його на електроенергію.

За його словами, нарощувати видобуток газу треба, але Україна вже зараз практично повністю (на 97%) самостійно забезпечує себе електроенергією.

“У людей зараз є в голові думки, що газ дешевший за електроенергію. Тому хочуть використовувати газ… Але зараз ми бачимо, що газ може бути і дорожчим, причому в рази”, – сказав Президент.

Зеленський вважає, що потрібно змінити підхід і всю інфраструктуру під електроенергію.

“Але має бути хайп, люди повинні цього хотіти – відмовитись від газу. Заради екології або заради економії”, – пояснив глава держави.

Прокрутить наверх