Газ на кухні, блакитне полум'я

Нафтогаз обіцяє чергове зниження цін на газ для населення

У Нафтогазі планують продовжити знижувати вартість газу для населення. Про це повідомила пресслужба НАК «Нафтогаз України». Зниження ціни на газ пов’язане з інтеграцією газотранспортної системи України в ЄС і новим контрактом на транзит.

«Ціна на газ для населення вже зараз найнижча з квітня 2016 року, і в березні знизиться ще. Це незважаючи на девальвацію, інфляцію і зростання середньої заробітної плати», – зазначили в Нафтогазі.

У компанії підкреслюють, що після підписання нового контракту на транзит газу в Європу тарифи на транспортування газу в Україну знизилися в 2-4 рази, а газ подешевшав на 25% за лічені тижні з початку року. Крім того, Україна більше не залежить від Росії і може вибирати постачальників з більш вигідною ціною. При цьому в Нафтогазі визнають, що на вартості відбивається також тепла зима і падіння цін на ринку ЄС.

«Надходжень від Нафтогазу із запасом вистачає на фінансування субсидій. Більше того, ми допомагаємо уряду закривати дефіцит по інших статтях. У грудні 2019, наприклад, аванс від Нафтогазу закрив 1/3 дефіциту. Відокремлення частини нашого бізнесу та падіння ринкової ціни на газ, звичайно, вплинуть на надходження від Нафтогазу до держави, але ми залишимося одним з найбільших платників. Для цього ми активно працюємо над оптимізацією власної структури і зменшенням витрат. А громадяни отримуватимуть зиск безпосередньо – за рахунок дешевшого газу», – стверджують у НАК.

Прокрутить наверх