Віталій Кличко перевіряє ІТП

Звернення до міського голови щодо встановлених тарифів на тепло

Шановний Віталію Володимировичу!

Для врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. 30 вересня відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння. Меморандум є публічним, та набирає чинності з дня підписання.

Прем’єр-міністр зі свого боку підкреслив, що основою цього Меморандуму є домовленість про те, що місцева влада не буде підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні.

Розпорядженням КМДА від 19 жовтня 2021 року № 2176, “Про встановлення тарифів на теплову енергію, виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії, постачання теплової енергії, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для населення КП “Київтеплоенерго” затверджено тариф на опалення.

На жаль, зазначене розпорядження тільки частково відповідає умовам Меморандуму та наданим гарантіям. Порівняльна таблиця в Додатку №1.

Тарифи мають бути зваженими, та відповідати витратам на обслуговування ЦТП, ІТП, витратам на розподіл тощо.

В Києві в останні роки збудована велика кількість будинків, яка підключена до опалення та гарячого водопостачання (кінцевий споживач комунальних послуг-населення), але забудовник не поспішає передати теплові мережі на баланс міста. Понад 250 будинків знаходяться в складному становищі.

Крім того наголошуємо, що будинки ЖБК та ОСББ будучи кінцевим споживачем комунальних послуг, отримують теплову енергію,  сплачують за послуги в повному обсязі, перекриваючи боржників, незважаючи на те, що співвласники сплачують за послугу невчасно та не в повному обсязі. Вони самостійно вирішують питання із боржниками та виходять  на кінець опалювального сезону у відносинах з КТЕ без боргів. Це все потребує додаткових фінансових навантажень. Колективний споживач (ОСББ та ЖБК) самостійно забезпечує справність  та утримання у належному стані внутрішньо-будинкових мереж свого будинку, займається розподілом, формує та друкує рахунки на сплату співвласникам та накопичує кошти для своєчасної сплати послуг. Однак вартість за даними договорами замість того щоб бути нижчою перевищує вартість послуг з постачання тепла для населення.

Враховуючи вищевикладене, на виконання умов Меморандуму та для захисту інтересів киян, просимо переглянути прийняте розпорядження КМДА від 19 жовтня 2021 року №2176, та не допустити підвищення тарифу на опалення в поточному опалювальному сезоні.

Додаток №1

Назва тарифу для населенняРозпорядження від 29.12.20 №2077Розпорядження від 19.10.21 № 2176
На теплову енергію без урахуванням витрат на утримання та ремонт ЦТП, з урахуванням витрат на уритримання та ремонт ІТП (з ПДВ).1714,70грн.2381,54 грн.
На теплову енергію з урахуванням витрат на утримання та ремонт ЦТП, з урахуванням витрат на уритримання та ремонт ІТП (з ПДВ).1677,97 грн.2147,95 грн.
На теплову енергію без урахування витрат на утримання та ремонт ЦТП, без урахування витрат на уритримання та ремонт ІТП (з ПДВ).1616,48 грн.2090,47 грн.
На теплову енергію без урахування витрат на утримання та ремонт ЦТП, без урахуванням витрат на уритримання та ремонт ІТП без витрат на оснащення будівель вузлами комерційного обліку (з ПДВ).1616,48 грн.2099,52 грн.
Послуга з постачанням теплової енергії без урахування витрат на утримання та ремонт ЦТП, з урахуванням витрат на уритримання та ремонт ІТП (з ПДВ).1714,70 грн.1654,41 грн.
Послуга з постачання теплової енергії з урахуванням витрат на утримання та ремонт ЦТП, без урахування витрат на уритримання та ремонт ІТП (з ПДВ).1677,97 грн.1654,41 грн.
Послуга з постачання теплової енергії без урахування витрат на утримання та ремонт ЦТП, без урахування витрат на уритримання та ремонт ІТП без витрат на оснащення будівель вузлами комерційного обліку (з ПДВ).1616,48г рн.1654,41 грн.
Прокрутить наверх