Шановний Володимире Олександровичу!
Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємось з приводу наступного.
20 травня 2021 року завершилася дія ПСО (покладання спеціальних обов’язків) для виробників тепла, і тепер теплопостачальні підприємства мають купувати газ за ринковими цінами, які стрімко зросли в порівнянні з минулим роком.
Наразі НАК «Нафтогаз України» запропонував фіксовану ціну на постачання газу для виробників теплової енергії, яка з червня 2021 року становитиме 7,6 грн за один кубометр (без тарифу на послуги транспортування). Звісно, це значно нижче, ніж ціна на європейських ринках, але вона є вищою, ніж та, що була закладена в тарифи, тому теплокомуненерго будуть змушені підвищити ціни на тепло і гарячу воду на 40-75%.
В умовах, коли внаслідок пандемії коронавірусу платоспроможність українських родин погіршилась, зростання тарифів призведе лише до подальшого збільшення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги та ймовірного зриву опалювального сезону.
У зв’язку з вищенаведеним, просимо Президента України втрутитись у ситуацію, яка склалась внаслідок переходу на ринкові умови закупівлі газу, та пропонуємо:
1. На період зростання ринкових цін, спричиненого діями Російської Федерації, винести на розгляд Ради національної безпеки і оборони України питання про спрямування на потреби виробництва теплової енергії для населення значно дешевшого газу українського видобутку, що дозволить уникнути підвищення тарифів на гарячу воду та опалення, проблем з проходженням опалювального сезону, збільшення заборгованості населення та соціальної напруженості.
2. Невідкладно прийняти законодавство та розробити програму ZE-модернізації житлового фонду (Zero Energy) – переходу до будинків з наближеним до нульового споживанням енергії (nearly Zero Energy Building), що дозволить знизити споживання викопних енергоносіїв та забезпечити енергетичну незалежність країни, стимулювати розвиток технологій та економіки, зменшити витрати українців на комунальні послуги і підвищити строк експлуатації будинків, скоротити викиди парникових газів та запобігти змінам клімату.