Фонд розвитку на мільярд гривень

Відновлюваний фінансовий ресурс, каталізатор приватних інвестицій в енергоефективність та нерухомість, джерело добробуту і процвітання.

Фонд розвитку – система фондів, кожен з яких має свою власну мету.

Інвестиційний фонд

Розміщення коштів з метою отримання доходу та виплати грантів ОСББ і ЖБК.

Револьверний фонд

Видача позик на енергоефективні заходи та капітальні ремонти будинків.

Інноваційний фонд

Фінансування енергоефективних, екологічних та соціальних інновацій.

Ілюстрація фонду, яблуня

Наш фонд – наше майбутнє

Багато ОСББ та ЖБК перебувають сьогодні у скрутному становищі та мають досить низьку здатність мобілізувати кошти, необхідні для покращення стану та енергоефективності своїх будинків. Головна ідея асоціації – об’єднуватись, щоб захищати наші спільні інтереси та вирішувати наші спільні проблеми. То чому б нам не об’єднати невелику частину своїх коштів, щоб створити потужний фінансовий ресурс для підтримки проектів з енергомодернізації та капітального ремонту будинків, та який стане запорукою сталого розвитку в майбутньому?

Одне з наших найбільш важливих завдань в найближчі роки – створити Фонд ОСББ і ЖБК, який за рахунок пільгових позик і виплати грантів зможе забезпечити доступне фінансування та додатковий дохід на десятиліття вперед.

Пілотна фаза передбачає створення стартового капіталу в розмірі 1 мільйона гривень для впровадження та вдосконалення моделі роботи Фонду. Враховуючи кількість ОСББ та ЖБК в місті Києві у Фонду за попередніми підрахунками є потенціал для збільшення капіталу до 1 мільярда гривень протягом десяти років. У разі поповнення Фонду за рахунок коштів місцевого чи державного бюджету та інших донорів цей строк може бути значно скорочений.

Багатофункціональна модель Фонду

Фінансова модель Фонду спрямована на максимальне задоволення потреб його інвесторів та передбачає два можливих способи використання коштів:

Інвестиційний механізм:
зробити дохід фонду доступним для інвесторів.

Револьверний механізм:
зробити капітал фонду доступним для інвесторів.

Запропонована модель створює цикли відновлення та зростання капіталу, що дає можливість реінвестувати кошти та забезпечує фінансову стійкість Фонду.

Інвестиційний фонд

Інвестиційний фонд – це кошти, які вкладаються в цінні папери, корпоративні права чи нерухомість, в тому числі будівництво енергоефективного житла. Інвестиційний механізм спрямований на збереження і примноження капіталу Фонду, створюючи при цьому стабільний потік доходів нашим інвесторам.

Інвестори і донори

Інвесторами Фонду можуть бути ОСББ та ЖБК міста Києва, які здійснюють обов’язкові та добровільні внески до Фонду.
Донори – це органи влади, юридичні або фізичні особи, які зробили благодійний внесок на формування капіталу Фонду.

Внески і гранти

Внески до Інвестиційного фонду є безстроковими, тобто такими, що поширюються на увесь час діяльності Фонду розвитку.
Доходи Фонду розподіляються між інвесторами та надаються як гранти на поліпшення стану будинків і умов проживання.

Цілі та гарантії

Конкретна інвестиційна мета – забезпечити рентабельність інвестицій не менше 8% щорічно.
Фонд гарантує професійне та ефективне управління коштами інвесторів та донорів, а також максимальну реалізацію їхніх інтересів та пріоритетів.

Револьверний фонд

Револьверний фонд – це фінансовий ресурс, створений з метою видачі пільгових позик на цільові проекти, який постійно відновлюється за рахунок їх повернення.

Револьверний (англ. revolving – оборотний) означає, що кошти фонду використовуються неодноразово і безперервно обертаються між фондом та позичальниками.

Механізм роботи Револьверного фонду простий:

Фонд надає позику на впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирному будинку.

Позичальник повертає кошти за рахунок економії на комунальних та експлуатаційних витратах.

Позичальниками коштів можуть бути ОСББ та ЖБК міста Києва незалежно від того, чи є вони учасниками Асоціації. Натомість вони зобов’язані робити внески (інвестувати) до Фонду в розмірі та протягом строку, визначених за взаємною згодою сторін.

Оскільки Асоціація є неприбутковою організацією, Револьверний фонд може пропонувати більш дешеве кредитування, ніж комерційні банки. Наразі ставка за кредитом становить лише 2% на рік.

Кошти Револьверного фонду можна використовувати в поєднанні з іншими джерелами фінансування енергоефективних заходів, такими як програма «70 на 30» чи програма «Енергодім».

Асоціація надає підтримку ОСББ та ЖБК на всіх стадіях розробки та реалізації проектів, щоб допомогти досягнути найкращого результату.

Інвестиції в енергоефективність окуповуються

Фонд розвитку надає можливість співвласникам інвестувати в енергомодернізацію своїх будинків. Хоча багато киян все ще розглядають енергоефективність лише як додаткові витрати, насправді такий вид інвестицій створює прибуток за рахунок економії на комунальних послугах.

Завдяки програмам співфінасування, які передбачають оплату до 70% вартості енергомодернізації будинку з місцевого чи державного бюджету, середня окупність інвестицій становить від одного до двох років, а їх рентабельність не поступається іншим видам інвестицій.

Впровадження енергоефективних заходів також сприятиме поліпшенню зовнішнього вигляду будинку, подовженню терміну його експлуатації, підвищенню рівня комфорту проживання, а також збільшенню ринкової вартості квартир у такому будинку.

У глобальному масштабі ефект від інвестицій в енергоефективність не менш вражаючий: енергомодернізація будинків може заощадити мільярди гривень, скоротити викиди парникових газів і стимулювати бізнес та зайнятість по всій країні.

Зекономлений пенні – це зароблений пенні.

Бенджамін Франклін

Підтримати

Зробіть внесок до Фонду, якщо його діяльність відповідає вашим цінностям чи інтересам.

Інвестувати

Вкладайте кошти у Фонд та отримуйте довічні виплати на розвиток вашого ОСББ чи ЖБК.

Позичити

Скористайтесь можливістю взяти позику на вигідних умовах та модернізувати свій будинок.

Звертайтесь у Фонд розвитку!

    Догори